Mandaly v kuchyni

5. srpna 2018 v 14:21 | Blanka |  bydlení


Na skok do kuchyně,
i když o vaření ani pečení to dneska nebude.

Víte co je mandala?
Magický kruh,ve kterém se potkávají dvě energie,
které se spojují v jednu a tvoří harmonický celek.
Už jen sledování pravidelných obrazců mandal,
jejich kreslení,nebo vymalovávání pak
prý zklidňuje a léčí duši na všech úrovních
a uspořádává vnitřní svět.
Samozřejmě někdo věří,jiný ne,ale to už je každého věc.
I kdyby mandaly nic neznamenaly,
už pro ten jejich tvar a barvy je mám ráda.
S mandalou mám amulet,šaty,jednu mám vytetovanou na předloktí,
dokonce mám mandalový ubrus v kuchyni.
A taky jsem se rozhodla nějakou mandalu načmárat na černé tabule
v kuchyni,na kterých už bylo postupem času namalováno cokoliv,
tak proč ne i nějaká ta mandala...A ještě dekorace,které mi právě zdobí stůl
...mini orchidejku mám od mladých,
dřevěný tulipánek je z jejich svatební cesty v Holandsku
a originální svíčku jsem si koupila ve vídeňském Primarku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | Web | 5. srpna 2018 v 14:31 | Reagovat

Mandaly mám také ráda. Tobě se moc povedl obrázek, který jsi jistě malovala přímo na tabuli. Miniorchidejku jsem dostala od syna také, ale odkvetla a už dál nechce kvést. Třeba se opět umoudří.
Mandalům nepřikládám nějakou moc nebo sílu, ale jako milovnice ornamnetů a fraktálů je obdivuji právě pro svou krásnou kresbu. :-)

2 dáša dáša | 5. srpna 2018 v 15:17 | Reagovat

Já mám s mandalama velké osobní zkušenosti. Po ovdovění a nelehké době jsem si kupovala obrázek mandal, které mě k sobě přitahovaly a úspěšně mi pomáhaly. Věřím tomu.

3 Blanka Blanka | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 16:51 | Reagovat

[1]: Tabule přímo svádějí ke čmárání.Už jen kreslení mandaly uklidňuje a ono to není "práce" jen tak na chvilku,jak by se mohlo zdát.Člověk se do toho ponoří a vážně pak nemyslí na nic jiného.

4 Obyčejné radosti života Obyčejné radosti života | Web | 5. srpna 2018 v 16:51 | Reagovat

Blani, sama žádnou mandalu nemám a zatím jsem do jejich světa nepronikla. Ale ta bílá kresba na černém pozadí je moc krásná. Opravdu moc. Máš to doma hezké.
Měj prima den, Petra

5 Blanka Blanka | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 16:54 | Reagovat

[2]: Dáši,jsem ráda,že nejsem sama.
Ale jak jsem psala,je každého věc,čemu věří.A každého věc,co komu pomáhá.
Mně mandaly taky přitahují,jak jsem psala,jednu ochrannou jsem si nechala dokonce vytetovat na předloktí.
Věřím,že záležitosti mezi nebem a zemí rozhodně jsou

6 Blanka Blanka | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 17:01 | Reagovat

[4]: Petruš,mandaly,osobní kameny,amulety,nebo třeba čakry a jejich ladění mně hodně zajímají.Právě o čakrách byl poslední seminář,na kterém jsme s kamarádkou byly a bylo to hodně zajímavé.
Součástí povídání byla i meditace a právě ladění čaker,což byl pro mne zážitek a myslím,že nejen pro mne.

7 IVETA IVETA | 5. srpna 2018 v 21:00 | Reagovat

Ahoj Blani,mandalu sice ještě nemám,ale věřím,že něco mezi zemí a nebem je a vím o čem mluvím.Přeji krásné dny.

8 Kája Kája | E-mail | 5. srpna 2018 v 22:22 | Reagovat

Milá Blanko, moc ráda jsem vždy chodila na tyto stránky pro inspiraci, obdivovala jsem Vaši píli, pracovitost, vkus, ochotu sdílet se a nezištně poradit. Nicméně poslední dobou se to jaksi mění. Pokud Vás zajímá duchovno, vnímám povinnost upozornit, že existuje duchovno dobré a duchovno zlé (které se jako dobré jen tváří a využívá zvídavosti lidí). Různé věci, které bereme jen jak zajímavost nebo legraci, až tak neškodné nejsou.
Právě k tomu druhému bohužel patří amulety, mandaly, čakry apod. Je to sféra okultismu. Sama jsem si něčím prošla, tak vím. Přidám vám svědectví jedné ženy, se kterou jsem se setkala. I s tím rizikem, že třeba nebudete souhlasit s jejími závěry. Rozhodně to není propagace něčeho, je to dobře míněné varování. Asi by nebylo fér, kdybych mlčela. Závěr si uděláte už sama, každý člověk má svobodu rozhodování. Ale ať už zaujmete postoj jakýkoliv, budu si vážit všeho dobrého, co jsem tady objevila. K.
--------------------------

V zajetí okultizmu
...Přicházely mi myšlenky skončit se životem. Když jsem šla kolem vody, něco mi našeptávalo: skoč do té vody a budeš mít pokoj. Když jelo větší auto, přitahovalo mě to k němu...
V mém životě se začaly dít zvláštní věci. Byla jsem hodně unavená a stále se to zhoršovalo. Ztrácela jsem sílu žít. Cítila jsem se špatně tělesně i duševně. Přicházely mi myšlenky skončit se životem. Když jsem šla kolem vody, něco mi našeptávalo: skoč do té vody a budeš mít pokoj. Když jelo větší auto, přitahovalo mě to k němu. Pouze proto, že mám tři děti, jsem to neudělala. Byly to opravdu těžké zápasy. Život se pro mě stal nesnesitelným.

JAK TO VŠE ZAČALO
Na pracovišti jsem se setkala s jedním chlapcem, který cvičil jógu. Pozval mne mezi své přátele a slíbil mi, že tam najdu to, co hledám: přátelství, lásku a porozumění. Navíc se naučím cvičit jógu, která mi pomůže odstranit různé tělesné problémy. Začala jsem pravidelně chodit do jógy, cvičila jsem ji i doma. Jednou týdně jsem jezdila do nedalekého města, kde byl školený cvičitel jógy. Mezi novými přáteli mi bylo moc dobře a říkala jsem si – to je ono!
SMYSL ŽIVOTA
Konečně jsem našla v životě to, co jsem hledala. Po jednom relaxačním cvičení, se mi znenadání podařilo opustit své tělo. Můj cvičitel jógy mi řekl: „Musím ti říct, že jsi perfektní! Tohle mnozí lidé cvičí mnoho let a tobě se to podařilo tak brzy! Když budeš cvičit pod mým vedením, budeš nepřekonatelná. Máš v sobě ohromné schopnosti, o kterých ani nevíš. Vydej se tomu naplno a uvidíš, že ti bude lidstvo padat k nohám.“
Zanedlouho jsem se zúčastnila soustředění, kde se cvičila jóga, učili nás vyhledávat geopatogenní zóny, najít vodu, určovat šťastné a nešťastné dny podle dat narození, dále jasnovidectví, věštectví, hádání z ruky atd. Postupně jsme začali všechno praktikovat. Nejdříve jsem k tomu potřebovala všelijaké pomůcky – spirály, kyvadla a jiné věci, ale později mi stačily jenom moje ruce. Objevila jsem v sobě, že jsem na tyto věci velmi citlivá.
Třetí den pobytu za mnou přišel vedoucí našeho týmu a vzal si mě stranou. Řekl mi:“ Víš, mně bylo bohy zjeveno, že jsi duše vyvolená. Nemusíš to přijmout, ale já bych chtěl, abys byla zasvěcená. Scházíme se zvlášť v úzkém kruhu. Máš v sobě ohromný potenciál energie, to jsem ještě nezažil. Můžeš léčit i lidi.“ To mě úplně nadchlo. Říkala jsem si: tolik je nemocných. Budu jim pomáhat a oni mě za to budou mít rádi.
V ZAJETÍ OKULTIZMU
Po návratu jsem všechno, co jsem načerpala, předala členům naší skupiny. Zanedlouho se u některých začalo projevovat jasnovidectví a věštectví. Ten chlapec, co mne přivedl, měl jasnovideckého ducha. Jednou jsme seděli a povídali si. Najednou řekl, že sem jede auto, a jmenoval lidi, kteří v něm sedí. Za chvíli k nám ti lidé opravdu přišli. Pro něho nebyl problém vidět přes zdi nebo do jiných míst. Některým se začaly zjevovat různé věci a viděli i do budoucnosti. Já jsem začala vidět záření, které vycházelo z lidí. Podle zabarvení aury jsem dokázala určit, jak je člověk nemocný. Nebo jsem nemoc diagnostikovala pomocí kyvadla. Málokdy jsem se zmýlila. Jednou se nám dokonce zjevil nějaký duch, který řekl, že přijde konec světa.
DUCHOVNÍ ZÁPAS
V té době jsem trpěla chronickými záněty průdušek. Lékař mě poslal do lázní. Jednou v neděli jsem se šla podívat na bohoslužbu do kostela. Zpívali tam mladí lidé křesťanské písně. Zvlášť jedna písnička na mne tak zapůsobila, že jsem plakala a prosila v duchu Boha, aby změnil také můj život, jak se zpívalo v té písni. Po bohoslužbě jsem se s těmi mladými zpěváky seznámila a poprosila o text písně. Pozvali mne k sobě na návštěvu. Poprvé jsem slyšela o Ježíši Kristu tak zvláštně a hezky hovořit. Vyprávěli, jak Ježíš jejich život změnil. Bylo mi s nimi dobře. Vyměnili jsme si adresy a občas jsme si napsali.
KONEC SVĚTA?
Vzhledem k tomu, že se mnoho předpovězených věcí jasnovidci z naší skupiny vyplnilo, skutečně jsem věřila, že přijde konce světa. Napsala jsem to i svým křesťanským přátelům z lázní, protože mně byli velmi blízcí. Přála jsem si, aby o tom také věděli. Všechno jsem jim vypsala, i moje zkušenosti s naší skupinou.
Napsali mi moc hezký dopis. Nevyčítali, nehaněli to, co dělám. Jen mi napsali určitá místa z Bible. Vysvětlili mi, že Bible je Boží slovo k lidem, ať si ta místa přečtu a přemýšlím o nich. Varovali mne, že to, co dělám, není podle Bible, tedy ani z Boha. V Bibli je napsáno, že nikdo neví, kdy přijde konec světa, jen Bůh.
Rozhodla jsem se, že všechno řeknu v naší skupině. Podtrhala jsem si v Bibli místa, na která mne moji přátelé upozornili. Ve skupině to nepřijali. Stáli si na svém. Tvrdili, že jsou Bohem vyvolení a toto slovo se na ně nevztahuje. Platí prý jen pro ty, kteří nejsou obdarováni výjimečnými schopnostmi. Nechala jsem se přesvědčit.
Té noci jsem prožila něco, co bych nikomu nepřála. Zjevovaly se mi různé postavy, něco mne škrtilo, slyšela jsem zřetelné hlasy, které mi na jedné straně vyhrožovaly, na druhé slibovaly. Ráno jsem chtěla jít do práce, ale byla jsem tak strašně slabá, že jsem nemohla vstát z postele. Bylo mi špatně a ztrácela jsem vědomí. Měla jsem pocit, že uvnitř hořím. Dva dny před tím, než se to stalo, jsem začala cítit takový odporný kouř, který kolem mě nikdo jiný necítil. Došlo mi, že je to spojeno se silami, které mi dříve pomáhaly, teď na mne útočí!
POMOC NA POSLEDNÍ CHVÍLI
Přepadla mne úzkost. Začala jsem se modlit. Prosila jsem Boha o pomoc. Najednou jsem ztratila zrak, všechno se ponořilo do tmy. Myslela jsem si, že snad už umírám. Pořád jsem padala, bylo mně hrozně zle, chtělo se mi zvracet, uvnitř mě svírala krutá bolest. Celé tělo mne pálilo. Měla jsem takový nepříjemný pocit, jako bych padala do propasti a neměla se čeho zachytit. Zkřivila se mi i ústa, nemohla jsem mluvit. V duchu jsem volala k Bohu: „Bože, odpusť mi a postarej se o moje děti, ať má vina nepadne na ně, ať ony nejsou za mne trestány.“
Prosila jsem Pána Ježíše, aby moji duši nenechal jít do pekla, ale vzal ji k sobě. Stalo se něco zvláštního, co se slovy těžko popisuje. Měla jsem pocit, jako by mne někdo vzal do náruče. Nepříjemné padání přestalo, ale stále jsem byla ve tmě. Pak jsem stoupala nahoru a chvilku jsem nevěděla, kde jsem. Postupně všechny útoky přestaly. Uvědomila jsem si, že mne Bůh zachránil.
U nás v kině promítali film „Ježíš“, který končil modlitbou. Uvěřila jsem, že Ježíš Kristus za mě zemřel, vstal z mrtvých a může mi opravdu pomoci. Poprosila jsem ho, aby můj život změnil a řídil On sám. Bůh mne vyslyšel. Dostala jsem mnohem víc, než jsem si dovedla představit – dar věčného života. Můj život nyní patří jemu.
Možná, že i Ty jsi v zajetí okultních sil, zabýváš se věštěním, jasnovidectvím, esoterikou, magií, astrologií, spiritizmem, parapsychologií, meditací, východními naukami nebo jiným praktikami. Neber moje zkušenosti na lehkou váhu. To, co jsem si vytrpěla, bych nikomu nepřála. Neváhej poprosit Pána Ježíše Krista, aby vstoupil do Tvého života a osvobodil Tě. Jenom On má tu moc. Jedině On Ti může pomoci. Ježíš zemřel na kříži za Tvoje hříchy. Vstal z mrtvých, aby každý, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný v nebi. Ježíš Tě miluje.
Zdeňka Zelená

9 Blanka Blanka | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 9:07 | Reagovat

[8]:
Kájo,beze zbytku platí,to co jsem napsala v úvodu...je na každém čemu chce věřit,čemu se chce věnovat.
Tolerance,to je to,co by člověk měl mít.
Ano,mám amulet,namalovanou mandalu,byla jsem na semináři o ladění čaker,který se mi líbil a dokonce cvičím i jógu,která mi úžasně pomáhá od bolestí zad a krční páteře.Ony i ty východní nauky mají něco do sebe,stačí si přečíst něco o masážích,aromaterapii,meditacích,netřeba hned zatracovat.

10 Zdenka Zdenka | Web | 6. srpna 2018 v 9:35 | Reagovat

Krásné mandaly, v kuchyni jim to moc sluší :-) Mě se líbí a mám doma jen jednu a tu kreslila Naty :-) Ani já bych rozhodně východní nauky nezatracovala, prostě všechno s mírou ;-)  :-)

11 Blanka Blanka | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 11:41 | Reagovat

[10]: Zdeni,pravda i ve východních naukách je spousta zajímavého,hodně věcí,které pomáhají tělu i duši.Jóga je úžasná,protáhne tělo,uvolní jej,přestanou bolet záda,nedám na ni dopustit.Rozhodně nejde o žádné vymývání mozku.Přijdeš na lekci,zacvičíš si při uklidŇující hudbě,kdy ti předcvičující pouze vysvětluje cviky.Docvičíš,řekneš naschle a jdeš domů.Nehledejme prosím bubáky tam,kde nejsou.

12 bavi-mne-to bavi-mne-to | Web | 6. srpna 2018 v 13:13 | Reagovat

Sice jógu necvičím, ale rozhodně ji nezatracuji a není nic špatného na tom, že se člověk trochu orientuje a seznámí s východními naukami.Alespoň ví o čem je řeč. Sešit mandal s pastelkami jsem dostala od kamarádky k narozeninám a tak si je hezky vybarvuji :-D.
Ano, nehledejme bubáky tam, kde nejsou, stojme nohama na zemi.
A Tvoje mandala je hezká a sluší jí to v kuchyni. A to samé platí i o nazdobeném stole.
Měj se hezky!
Hanka :-)

13 Věrka S. Věrka S. | E-mail | 6. srpna 2018 v 15:36 | Reagovat

Mandala je krásná a moc se mi líbí tvoje věta: nehledejme bubáky tam, kde nejsou.Proč mají někteří lidé potřebu neustále někoho strašit, to nechápu.Měj se moc hezky :-)

14 Šárka Šárka | 7. srpna 2018 v 12:04 | Reagovat

Blaní, moc krásné mandaly jsi nakreslila! Na zdech v kuchyni vypadají úžasně! :-) Měj se moc hezky. :-)

15 Blanka Blanka | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 21:35 | Reagovat

[12]: Hani,já mám taky moc ráda antistresové omalovánky,ať jsou to mandaly,nebo cokoliv jiného,moc ráda si je vymalovávám

16 Blanka Blanka | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 21:37 | Reagovat

[13]: Věruš,protože jsou hluboce přesvědčeni,že to,co hlásají je jediná pravda

17 Blanka Blanka | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 21:39 | Reagovat

[14]: Šárko,jak se ti vede?

18 Máří Kosáček Máří Kosáček | 13. srpna 2018 v 13:56 | Reagovat

Krásné mandali :-)

19 Máří Kosáček Máří Kosáček | 13. srpna 2018 v 13:57 | Reagovat

[18]:Mandaly určitě s tvrdým y:-) :-D

20 Šárka Šárka | 5. září 2018 v 12:16 | Reagovat

[17]: Blaní, je to těžké! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama