Listopad 2014

Předandventní sobota

29. listopadu 2014 v 22:59 | Blanka |  Vánoce a advent


Pěkně nám to všechno letí,už zítra budeme rozsvěcet první svíčku na adventním venečku.
Odteď bych nejraději čas zpomalila,aby ten,co zbývá do vánoc utíkal co nejpomaleji,aby bylo dostatek času si všechno užít,prožít a vychutnat...co nejvíc...Mrkající

Dneska jsem si přivstala...taky to máte tak,že se celý týden těšíte,až si o víkendu konečně přispíte,aby jste pak zjistili,že déle už spát ani neumíte ??? Usmívající se
Konečně jsem umyla všechna okna,abych se mohla pustit do zdobení...možná proto jsem nemohla spát Mrkající...Smějící se

Na umyté kuchyňské okno jsem pověsila hvězdu...


Mám ráda svícení a to adventní je samostatná kapitola...hlavně žádné barvy a už vůbec žádné blikačky...Překvapený

Z krabic putovalI ven i vánoční skřítci i závěsný věneček,který už tu mám několikátý rok...


i háčkovaný skřítek vykoukl ven z krabice,aby s námi mohl zase chvilku pobýt,strávit advent a vánoce...


A opatrně jsem vytáhla z krabic i naše vánoční domy...už jsou staré a párkrát lepené,tuším vloni prošly oba velkou opravou,protože přestaly svítit.Jeden z nich jsem nechala předělat aby neblikal,ale jen svítil a to bude,ale až od zítřka.

Mrkající....sobota je u nás uklízecí,protože v týdnu uklízet fakt nestíhám a je to vidět i na fotce...krom domků,kdo najde sprej proti prachu ??? ...já ho vidím až teď...Usmívající se


A na závěr pro kreativce...hledala jsem nějaké ozdoby na zdobení dárků,nakonec jsem našla třpytivý pěnový papír,který je k mání ve více odstínech a formátech.Já jsem se nadchla pro stříbrný,který se hodil k mým vánocům nejvíc.Můžete z něj nastříhat co potřebujete...třeba jako já ozdoby na dozdobení dárků...aby těch hvězd nebylo málo...Usmívající se


Všechny MOC zdravím,mějte se hezky a užívejte si adventní dny plnými doušky !!!!

Další advenťák

27. listopadu 2014 v 20:08 | Blanka |  Vánoce a advent


Moc zdravím,děkuju za čas,který tady trávíte,za Vaše meily,komentáře i za fotky,které mi posíláte.
Zase se mrkneme na tvoření někoho jiného.Dneska to bude Verunka,která taky ráda háčkuje...MOC se mi líbí její vyzdobené okýnko...


i vločky háčkované podle návodů,které jsem tady vložila...


A fotky hvězdiček od Martiny v barevném ladění,které i já mám MOC ráda...


Krásné,že ??? Usmívající se


Tak a máme čtvrteční večer...Usmívající se
U nás se docela hodně ochladilo,už po ránu byla pořádná zima a celý den tomu nebylo jinak.
Co nového? ...Nestíhám Mrkající
Dneska jsem konečně dožehlila haldu prádla,které tu na mne čekalo od víkendu a zrovna jsem zase začala prát nanovo...

Advent klepe na dveře...u nás začne koncertem Václava Neckáře a já se na nedělní rozsvěcení stromečku,na procházku,na koncert a na svařáček už hodně těším.
A doma jsem dneska otevřela první krabici s vánočními ozdobami a pár jsem jich nedočkavě ještě před začátkem adventu vytáhla.
A taky jsem si nazdobila stůl.
Možná si vzpomenete na tuhle hvězdu...když jsem vložila návod,psala jsem,že já ještě nekončím,že ta moje bude větší.Háčkovala jsem,dokud nedošlo klubko a pak ještě jedno a hvězdule má od cípu k cípu víc,než půl metru.Je tak akorát pod kuchyňský advenťák...


Psala jsem,že klasický věnec u nás letos nebude.Hned po kulatém svícnu do obýváku vznikl svícen na ikeáckém podlouhém tácu do kuchyně.

Neodolala jsem a nejen,že už jsem vytáhla i andělské zvonění,ale už jsme si ho dneska i zapálili a z krabice jsem vytáhla i jeden ze stromečků,který mi pletla z papíru a zdobila mamka...


Po vánočním kaktusu,který pomalounku rozkvétá a vážně vypadá,že by mohl v květu vydržet až do vánoc se mi probouzejí snad všechny orchideje...jako by mi chtěly vynahradit už pomalu zimně usínající zahrádku Usmívající se.
V květu je zatím tahle od kamarádky...

Mějte se všichni hezky,v pohodě přežijte poslední pracovní den tohoto týdne a pak už nás čeká trádá...první svíčka na adventních věncích Usmívající se


P.S...Taky Vám přestalo chodit meilové upozornění na nové články Vašich oblíbených,nebo je problém jen na mém přijímači ???

Advenťák a další hvězda

24. listopadu 2014 v 20:26 | Blanka |  Vánoce a advent

Slíbila jsem dát prostor na mém blogu i jiným tvořilkám.
Obháčkovaná zavařovačka měla úspěch a má svoje následovnice.Minule jsem ukazovala dílo Šárky-Šavrdy,dneska tady mám taky moc povedený kousek od Martiny...Psala jsem o výrobě adventních svícnů...klasické věnce u nás letos nebudou.Místo nich budeme mít svícny v bílo stříbrné kombinaci,ve které budou celé naše vánoce.
A tady je první z nich...
I hvězdičky,moc rády zkoušíte háčkovat.
Příště Vám ukážu krásné fotky,které mi dneska přišly meilem.
Tak aby jste se nenudily a měly co štrykovat,tady máte další hvězdu...
A samozřejmě byl zájem o psaný návod,který jsem slíbila vložit...asi po částech...Mrkající
Při chviličkách,kdy budu mít čas.
Tak jdeme na to...
Do základního krožku ze šesti řetízkových oček vháčkujeme v
1.Ř... 3ŘO,za první DS a další 2ŘO,pak zase DS a 2ŘO...pořád dokola,až máme celkem 12DS,oddělených vždy 2ŘO...pak pevným okem řadu uzavřeme.
2.Ř...uháčkujeme zase 3ŘO za první DS a pak do mezery nad ŘO z minulé řady 2DS,nad DS z minulé řady uháčkujeme DS,do mezery zase 2DS,nad DS uháčkujemeDS...v celé řadě háčkujeme nad DS z předchozí řady 1DS a nad mezeru z 2ŘO minulé řady 2DS,pevným okem uzavřeme.
3.Ř...do prvního oka uděláme KS a celou řadu budeme háčkovat tak,že po KS uděláme 3ŘO,dvě oka předchozí řady vynecháme,do třetího oka KS,pak opět 3ŘO,dvě očka předchozí řady vynecháme,do třetího KS....pořád dokola...
4.Ř...pevnými oky se propracujeme do středu první mezery a uháčkujeme 5ŘO a pak KS do prostřed další mezery.Pak zase 5 ŘO a KS do středu další mezery...a tak pořád dokola.
5.Ř...pevnými oky se dopracujeme do jedné z mezer pod očky z minulé řady a uháčkujeme do ní 3ŘO...za první DS,pak 5ŘO,dvakrát nahozený DS,5ŘO,dvakrát nahozenýDS,5ŘO,DS,do další mezery KS,5ŘO,do další mezery KS,do další mezery DS,5ŘO,dvakrát nahozenýDS,5ŘO,dvakrát nahozený DS,5ŘO,DS,do další mezery KS,5ŘO,do další mezery KS...a tak pořád dokola až na konec řady.
6.Ř....do každého obloučku uháčkujeme vždy 6 KS,do obloučku ve vrcholu hvězdy vháčkujeme pokaždé 1KS,1 PLS,4DS,5ŘO,4DS,1PLS,1KS...až na konec řady.Moc Vás všechny zdravím,přeju prima poslední listopadové dny a děkuju za Vaše návštěvy,meily a komentáře!

Předadventně

22. listopadu 2014 v 22:13 | Blanka |  Vánoce a advent


Mezi návštěvnicemi mého blogu je hodně holek,které taky háčkují.Když vložím nějaký návod,hnedka se do toho s chutí taky pouštějí.Některé z nich mi pak posílají i nafocené výsledky svého snažení,tvoření anebo svoje vlastní nápady a inspirace ke tvoření.
Dneska vložím svícínek ze sklenice,který vytvořila podle návodu,který jsem vložila Šárka-Šavrda.Určitě si vzpomenete na její vždy do detajlů propracované inspirativní tvoření. A já jsem MOC ráda,že my dvě jsme spolu zůstaly v kontaktu,i když svůj blog už Šárka nemá.
A její svícínek...


A pro Vás ostatní,které by taky chtěly se svým tvořením dostat prostor na mém blogu...fotky můžete posílat na můj meil blanka.m@volny.cz

Pozorné čtenářky si možná všimly,že do minulého článku jsem vložila psaný návod na hvězdičku-sněhovou vločku,o který jste si psaly.


Dnešek je u mne hodně ospalý...Mrkající.
Po noční jsem první půlku soboty prospala a druhou prouklízela...takže nic moc.
No a protože volný večer jsem měla naposledka v pondělí,tak teď si užívám volna a taky všelijakého svícení,které hodně patří k tomuhle času...


Včera mi přišel balíček vonící na dálku s vosky YANKEE CANDLE zásobou na letošní zimu.Moje nejoblíbenější aromalampa je ve stálé pohotovosti a voní u nás zase zimní,kořeněné vůně vonící ovocem a skořicí a moje úplně nej je Domov,sladký domov,tak ta nesmí chybět nikdy...

Advent se rychle blíží,už příští neděli budeme rozsvěcovat první svíčku na adventních věnečcích.Tak už byl vážně nejvyšší čas pustit se do díla.
U nás to letos nebudou klasické věnce.Materiál jsem měla už nějakou dobu nachystaný,bude to zase v bílé a stříbrné,jako celé vánoce u nás.Tady je malé nahlédnutí...
Hotové výsledky mého dnešního podvečerního snažení Vám určitě brzy ukážu,stejně tak i další dnešní hvězdné háčkování s návodem...


Přeju Vám všem pěkný večer!
Moc děkuju za všechny Vaše návštěvy,meily a komentáře,ze kterých mám vážně velkou radost !

Hvězda? Sněhová vločka?...co já vím

20. listopadu 2014 v 14:43 | Blanka |  Háčkování

Tak jedna z nich to bude Mrkající......hvězda....sněhová vločka...

A jako vždy...žádné tenounké záležitosti ke škrobení ode mne nečekejte Mrkající
Spíš tlusťoučké a nadýchané Smějící se

Použitá příze je světle šedá Alenka...Pokud by jste se do ní chtěli taky pustit,tady máte nákres...
Pokud bude zájem o psaný návod,vložím jej přímo do článku.

Do kroužku z osmi ŘO vháčkujeme v první řadě 3 DS...jako náhradu za první DS,plus další 3DS...sháčkujeme dohromady,oddělíme 3ŘO,pak další sháčkované 4DS...na konci řady máme 6krát vždy dohromady sháčkované DS,oddělené vždy 3ŘO.
VE 2.Ř...pevnými oky se řesuneme nad mezeru z ŘO z minulé řady.Do ní vháčkujeme 3ŘO...za první DS,plus další DS,2ŘO,2DS,oddělíme 2 ŘO,pak do další mezery 2DS,2ŘO,2DS,oddělíme 2ŘO...a stejně bháčkujeme až do konce řady.
VE 3.Ř....pevnými oky se přesuneme do vrcholu hvězdy a do mezery vháčkujeme 3ŘO...za první DS,pak další 2DS,2ŘO,3DS,oddělíme 2ŘO a do mezery z ŘO minulé řady vháčkujeme pevné oko,pak 2ŘO a do další mezery 3DS,2ŘO,3DS...a tak pořád dokola,až na konec řady.
ve 4.Ř...pevnými oky se dostaneme do vrcholy hvězdy a do mezery vháčkujeme 3ŘO...za první DS,pak další 3DS,čtyři ŘO,4DS,potom uháčkujme 4ŘO a pevné oko nad pevné oko v minulé řadě.
Pak 4ŘO...a jsme u další mezery ve vrcholu hvězdy...do ní vháčkujeme 4DS,4ŘO,4DS.pak 4ŘO a zase pevné oko,4ŘO a tak pořád dokola až na konec řady.
NO a kam s ní ???? Úžasný
Kam jen chcete Mrkající Smějící se
Mějte se prima a HÁČKU ZDAR !!!
A já se šupajdím malinko prospat před noční dvanáctkou Překvapený

Pondělně,svátečně,lenošivě...

17. listopadu 2014 v 17:26 | Blanka


Pondělně,svátečně,lenošivě...tak nějak se dneska máme ...Usmívající se

Za okny chladno,šedivo a ven to opravdu nikoho neláká.Máme jeden z
tmavých dnů,kdy nám na stole nezvykle už od rána svítí svíčka a protože se nikam nechystáme,tak to tak i zůstane.
Včera jsme všichni chodili až až,tak dneska trochu lenošíme,v troubě se nám peče chleba k večeři,doma je teplo a klid Mrkající

K svátečnímu dni patří i nějaké to mlsání...

U nás se o tomhle víkendu docela dost peklo.
Poslední dobou,vždycky když máme na víkend doma Táňu peču špenátovo-brokolicový závin a vůbec všelijak se snažím nenápadně vykrmovat,dohánět ten víc než patnáctikilový deficit,který od letošního ledna nabrala a využívat toho,že momentálně jí i chutná a nám ostatním samozřejmě taky...Úžasný

Sezamová semínka jsem si velice oblíbila a jsem schopná je nasypat asi všude.
Dneska jsem jimi "pocukrovala" i manželovo jablečné šátečky...tak jsem zvědavá,co on na ně Smějící se
A sezam jsme měly i my s Natálkou na rohlících s kukuřicí a mozzarellou...tak ať žije sezam!!!Do kalendáře bych propašovala víc státních svátků...Usmívající se...rozhodně !!! Mrkající
Trošičku času navíc...na všechno lenošení,odpočívání,tvoření...

Trochu jsem přemýšlela,do čeho se pustím.A protože oběd byl dneska docela rychlovka,měla jsem čas vytáhnout provázky,papíry,lepidlo,barvy,ozdoby,tavnou pistoli...ÚžasnýPoctivý natur provaz jsem objevila v obchodě u našich vietnamských spoluobčanů,v papírnictví pro změnu vlnkovaný papír,který jsem si zrovna hodně oblíbila,sovička na nástěnce je šablona,kterou mi darovala Naty...v sobotu si podle ní vyráběla brož na kabátek...

Pustila jsem se do letošního prvního balení dárků.Balím vždycky postupně,nebo se o to aspoň snažím...aby mě to bavilo Mrkající
Balících papírů jsou plné obchody,já jsem si ale vybrala obyčejný "balíkový" papír a muž mě zásobil řádně.Můžu se kreativně vyřádit dosytosti Úžasný....


Surový,hrubší papír,doplněný provázky,mašličkami.ozdobami,jehličím...kontrastr hrubého materiálu s leskem ozdob je to,co se mi momentálně v balení líbí...


A čistý papír vybízí k pomalování,počmárání,popsání,k vyřádění...Usmívající se
Určitě každý z vás si vzpomene na "školková" razítka z brambor....tak proč se nevrátit o pár roků zpátky ? Mrkající
Razítkování můžem všelijak doplňovat,dokreslovat,dokonce si můžem vyrobit i svůj originální balící papír...můžem se vyřádit a pěkně si pohrát Smějící seKaždý z nás má nějaké oblíbené barvy.
Já jsem si prošla různými barevnými obdobími.Naše vánoce kdysi byly červené,červeno-zlaté,modrostříbrné....nevím kolik let ladím do bílo-stříbrné a letos to nebude jiné.
A jaké barvičky máte s vánocemi spojené vy?
Hrajete si s balením dárků,baví vás to,nebo ne ?
Myslíte,že to má smysl,nebo je to jen ztráta času ?
Budu ráda za Vaše názory Usmívající se

MOC ZDRAVÍM A PŘEJU VÁM VŠEM PĚKNÝ SVÁTEČNÍ VEČER !

Minipracovna a háčkovaný svícen

15. listopadu 2014 v 19:58 | Blanka |  bydlení

Tak co,už Vám taky začínají zvonit rolničky v uších ??? Mrkající

Vánoce už na nás vykukují z obchodů,z reklam,z tévé,z časopisů a i na blozích už se začíná pilně předvánočně tvořit.

Dokonce i pan učitel z hudebky poslal Natálce už vánoční noty Smějící se a to se pak jeden neubrání...Mrkající

Ale není se co divit,protože se nám TO rychle blíží a kdo má vánoce rád,tak už je vyhlíží a začíná se těšit a malinko i připravovat...stejně jako na Pinterestu,kde jsem našla tyhle fotky už adventního svícení...Advent začne už za dva týdny a svícení,výzdoba,dekorace...všechno se změní z podzimního už na adventní,zimní,vánoční...

Já jsem se dneska rozloučila s dýněmi,které už byly pravda hodně okoukané.Šípky z procházky se nám krásně seschly,ty jsem si na stole ještě nechala a přidala jsem lampičku z obyčejné obháčkované zavařovačky...ano už zase háčkuju Mrkající
Na tác jsem přidala šišky a pro vůni hvězdičky badyánu...
Hned v komentářích pod tímto článkem jste si psaly o návod na svícínek,tak tady ho máte.Nákres si musíte přizpůsobit kruhovým řadám...tak HÁČKU ZDAR,TVOŘILKY !!! Usmívající se
Minule jsem se zmínila o svém pracovním koutku Usmívající se
No a vzhledem k tomu,že je to prostor vážně malinký,už mám hotovo...


Investice skoro nulová...metr drsné tabulové tapety,lihový fix na popisky,křída na čmárání,staré ikeácké rámečky na výrobu tabulek,pár zavařovaček...

Barvy jsou moje oblíbené,opakující se v celém obýváku,jehož součástí koutek je.

Na stolku je vidět už i kousek prvního "projektu" ...adventní svícen,který bude pomalu vznikat.
A pár světýlek pro náladu jsem si do své minipracovničky už pověsila.Moc Vás všechny zdravím,přeju pěkný sobotní večer a za všechny Vaše návštěvy,vzkazy,meily a komentáře...MOC DĚKUJU !!!

Trocha čtení a budoucí pracovní koutek

13. listopadu 2014 v 14:07 | Blanka |  Knížky


MOC děkuju za tu obří vlnu solidarity v komentářích a meilech...Usmívající se
Je nás tu hodně tvořilek,které zatěžujeme svoje ruce,záda,oči...doma,v práci,na zahradách...
I v komentářích si hodně z Vás postesklo nad svými zdravotními problémy...takže na oplátku přáníčko pevného zdraví pro Vás všechny ode mne !!!!

Ruku rozhýbávám a už se nemusím bát každého pohybu.Injekce zabraly a zítra půjdu na poslední.Dostala jsem léky s prodlouženým uvolňováním,které budu brát ještě nějakou dobu a taky nějaké mazání a hlavně...cítím se líp.

Uvařit,uklidit a obstarat domácnost už zvládám v pohodě.

Naty se zase dočkala mimo jiné i svých dobrůtek...


Domácí lučina u nás zdomácněla,kupovaná už nemá místo.A protože Natálka narozdíl od nás ostatních vůbec není bramborová,vítá jídla těstovinová,kuskusová,rýžová...
Kuřecí rIzoto s hráškem,mozarellou a zeleninovým salátem by mohla obědvat,svačit i večeřet...talíř na fotce pravda Natálčin není...Mrkající...k rajčatům se zatím nedopracovala...ale o zeleninové saláty bez nich si už sama říká,což je velký úspěch.


Protože ručním pracem se zatím vyhýbám,když mám dlouhou chvíli,čtu...poslední dobou neznám větší relax,než se pod deku zavrtat s nějakou knížkou a začíst se.


Tak třeba tuhle jsem přečetla....Mrkající...jednoho dne se zamiloval do profilu ženy,kterou potkal ve svém městě...v Benátkách.
Napoprvé nenašel odvahu oslovit ji a tak se mu ztratila ze života.
Při dalším setkání už si nenechal příležitost uniknout a byla z toho láska.
Ji odvedla z amerického domova,od její práce,odrůstajících dětí do Benátek,jeho z banky,kde pracoval celý život a nakonec i pryč z milovaného města...

Knížka má pokračování...hnedka další dva díly.Nevím proč se mi nikdy nedaří sehnat hned díl následující....TISÍC DNŮ V TOSKÁNSKU ,by mě zrovna zajímalo moc...Usmívající se
Bohužel,takhle jsem si mohla přečíst až třetí díl...aspoň víte,kam všude Fernanda s Marlenou jejich láska zavála...MrkajícíA ještě tuhle jsem přelouskala...


...vyprávění o krkonošských mastičkářích,léčitelích a čarodějích,kteří svými elixíry,tinkturami,dryjáky a olejíčky léčili své bližní na těle i na duši.

...babiččin kalendář byl podřízen toku roku v přírodě a hodiny souzněly s životem bylin.
Její rok začínal prvním devětsilem,který na slunční zavolání vyskočil ze břehu u potoka z posledního sněhu a končil,když vypustil svá semena do sněhu hořec.
Od probuzení devětsilu k usínání hořce patřila babička ke kuchyňským kamnům jen půlkou dne.Ve druhé půlce dne vycházela s košíkem do bylinného světa.
Byla sběračkou bylin,srpem,kudličkou a motyčkou,jakási Smrt kmotřička pro bylinný svět a já byl od dětských let jejím fámulem,učedníkem i pomocníkem...


V knihovně na mě vystavená v regále čekala knížka,kterou jsem docela dlouho sháněla...kdysi,už docela dávno jsem ji četla...tak doufám,že se mi bude líbit i teď...Nejednou jsem si tady posteskla,že nemám žádnou svoji pracovničku,dílničku,místo,kde bych v klidu třeba mohla nechat vytaženou mašinu do druhého dne,aniž by zavazela.Rijo,inspirovala jsem se u tebe...ono není potřeba mít hnedka celou místnost,že jo Smějící se...zvlášť,když místo prostě není.

Muž správně předpokládal,že se ten můj pobyt doma,kdy mám čas přemýšlet a dívat se kolem neobejde bez následků.Včera večer prohlásil.... "nó,tak už je to tady".... a konečně dovolil,aby stařičký stolní počítač,který už minimálně rok nikdo nezapnul šel z domu.Budu mít jenom pro sebe mini prostor,který jsem hnedka začala okupovat a pomalounku zabydlovat...co kdyby si to muž rozmyslel,že jó... Mrkající Smějící se

Neháčkuju,nepletu,ale malovat a psát už svedu...


...a s háčkováním je šmitec

11. listopadu 2014 v 9:00 | Blanka |  bydlení


...rozhodně na nějakou dobu určitě Nerozhodný...prý minimálně na týden...tak nevím,jestli to můžu slíbit,dodržet... Mrkající

Že se "něco" děje jsem cítila už nějakou dobu,ale doufala jsem,že "to" zase přejde.
V neděli večer už jsem rukou vůbec nemohla pohnout a hnedka po ránu šupajdila konečně pro nějakou úlevu k doktorovi.Diagnóza...přetížené,natažené ramenní svaly...Nerozhodný

Po injekcích a lécích se mi konečně trošku ulevilo a protože v noci na pondělí jsem toho moc nenaspala,včera jsem to zdatně doháněla.
Pan doktor už mě zná dlouho,tak samozřejmě mi opět nezapomněl důrazně na čas zakázat veškeré ruční práce...i když háček a jehlice jsou v tomhle tentokrát zcela nevinně...Úžasný ,tuhle indispozici jsem si uhnala jinak a jinde... Nerozhodný

Nicméně včera mi bylo něco zakazovat zbytečné,protože jsem stejně všechno dělala jednoruč,navíc všechno levou a tu mám bohužel vážně levou...Zamračený,takže večer mi bylo už HODNĚ protivně.

Nabídnu Vám alespoń tvoření někoho jiného...meilem mi chodí všelijaké vzorky,návody a inspirace od mých internetových kamarádek.Ludmila mi poslala tyhle krásné fotky,tak je s dovolením zveřejním...

Všelijakých šál a šálek není nikdy dost a tady máte nějaké hodně originální...


No a fotka "voteplouchu" na čajovou konvici se mi taky MOC líbila ...Jak tak prozatím nemůžu do ruky vzít ani háček,ani jehlice,listuju aspoň v časopisech,sbírám inspirace a taky malinko přesunuju dekorace a dělám tak pomalu už i místo na předvánoční zdobení...něco dělat prostě musím a tohle zvládám i jednou rukou.
A zapálit svíčky bych nejspíš nakonec nějak zvládla i bez rukou...Usmívající se


Svíčky a světýlka mám ráda a doma už nám svítí i jedno malinko vánoční světýlko.
V IKEA jsme si s Natálkou pořídily světelný řetěz...ten se prodává zvlášť...vyberete si led světýlka na baterky,do sítě,nebo venkovní a na výběr pak máte na něj různé ozdoby,které si na řetěz "namontujete".My jsme vybraly bílé koule,které můžou být i celoroční a svátečnější zlaté hvězdy a namíchaly jsme kuličkovo-hvězdný řetěz.
Montáž zvládne každý...s malou pomocí i jednoruký lazar...Mrkající
Jo a oceňuju ikeácké návody,které nechybí u žádného z výrobku,který vyžaduje jakoukoliv...i velice jednoduchou montáž,nebo skládání.Jsou přehledné,názorné a fakt je pochopí každý.Na jediný šroubeček,jako na potvoru s kžížovým ukončením jsem si vzala do levačky tenhle šroubovák...klidně vám může sloužit jako inspirace na vánoční dárek pro muže,dědečka,nebo i zručnou kamarádku.Nestojí moc,je lehounký a protože jsou bity s hroty upevněny přímo na šroubováku,vůbec nehrozí,že se někde zatoulají...třeba nevysypou někde v útrobách obr kufru s nářadím nějakého řemeslníka... Překvapený dobře vím,o čem mluvím....Smějící se
Muži jsem tohle akunářadíčko nadělila k nedávným narozeninám a moc doporučuju i pro kutilky,které nechtějí s každým šroubečkem čekat,až se muž vrátí domů z práce.
Já osobně moc oceňuju,že ve výbavě jsou hroty šestihranné i křížové,které se hodně používají u všelijakých přístrojů,hraček a i u světelných řetězů...Mrkající


A ještě pár světýlek...
Zase střídám lampičky,svícínky a světýlka.Občas,když počasí vážně nepřeje,si zapálíme svíčku i v už zimní perníkové chaloupce.
Ale nejčastěji u nás hoří ohýnek v kytičkové aromalampě.
Všimla jsem si,že si už hodně z Vás pořizuje taky vosky od Yankee Candle,které opravdu provoní celou domácnost.
Do kalíšku se nadrobí kousek vosku...nedávám ho nikdy celý a přidávám další kousek teprve až ten první vonět přestane.Pokud chcete vůni vyměnit za jinou,vložíme kalíšek aromalampy na chvilku do mrazáku a po chvilce zbývající vosk vyklepneme.


Včera toho u nás svítilo hodně...krom obvyklých svíček na stole i zmíněná smontovaná ikeácká světýlka,která jsme hnedka s Naty chtěly prubnout a pak ještě i dvě svíčky,které navečer zapálil muž.
On to často nedělá...naštěstí to nemusí dělat často...tyhle jsou za jeho bývalého kolegu a druhá za kamaráda...shodou okolností měli oba pohřeb v jeden den...včera


Kulaťáky a návod na srdíčkovou dečku

8. listopadu 2014 v 19:15 | Blanka |  Háčkování

...že by už ???...Mrkající
...NÉ,času dost,jen náš vánoční kaktus má trochu naspěch Smějící se...Ještě pořád i u nás máme podzim Mrkající ...


Vypadá to,že vánoce jsou ještě hodně daleko,ale advent se rychle blíží.
My s Natálkou už jsme dneska malinko popřemýšlely o adventním svícínku...klasický věnec nebude ... a jiných jednoduchých dekoracích...ale o tom zas až někdy jindy Mrkající


Jdem na háčkování...


Tak doufám,že hvězdu z minulého článku jste zvládli.
Jak jsem si přečetla v komentářích,většina z Vás háčkuje raději podle nákresů,ve kterých se stejně jako já i vy lépe orientujete a taky se Vám to zdá jednodušší.


Potřebovala jsem na výměnu povlak na kulatý polštář.
Kulaťáků už jsem uháčkovala několik.Většinu jsem podarovala,takže nakonec mi doma zůstaly jenom tyto dva...Na třetí povlak jsem si o pár řad zvětšila návod na srdíčkovou dečku...

A slíbený návod ...bohužel v lepší kvalitě nákres nemám...
A úplně nakonec růžičková brožka...takové rychloháčkování a důkaz,že bílou a odstíny šedé upřednostňuju nejen v bydlení,háčkování,ale i v oblékání MrkajícíMOC Vás všechny zdravím,děkuju za Vaše návštěvy a komentáře a přeju Vám všem pěkný večer!

Psaný návod na hvězdu z minulého článku

6. listopadu 2014 v 12:11 | Blanka |  Háčkování


Dnes se vrátím ke hvězdě na kterou jsem si trošinku zavzpomínala v minulém článku.
A vložila jsem nákres na její uháčkování ...


Sama raději háčkuju podle těchto nákresů,které se mi zdají srozumitelnější a jednodušší,než návody psané a myslím,že člověk se v nich i líp zorientuje a najde se.
Řekla bych,že tyhle jednoduché nákresy jsou ale spíš pro pokročilejší,protože v nich nebývá zakreslené úplně všechno...každé pevné očko a maličkosti...spíš se tak nějak počítá s tím,že háčkující už ví co a jak.
V tomto nákresu je to například ukončení druhé řady,kde ztroskotaly některé z Vás ...je tam jakási čárečka...logicky nahrazující dvě řetízková očka.To samé platí o začátcích nových řad,kdy se pevnými očky přesuneme o kousek dál...tahle očka v nákresu nenajdete,ale udělat se musí.
Přiznám se,že jsem se trošku bála,že se ozvete a budete po mně psaný návod chtít Mrkající...
stalo se,meilová schránka se plní Usmívající se.

Pak jsem si řekla,že stejně potřebuju něco malinko vánočního na stůl a teď je doba se do něčeho takového pustit.
Tak jsem si s Váma hvězdu zopakovala s foťákem v ruce a než posílat návod extra každé z Vás,tak tady to máte...
Tak holky...Marci,Vendy,Věrko...nejen pro Vás...háček do ruky a jdeme na to...Smějící se

Do základního kroužku ze šesti řetízkových oček si
v 1.řadě uháčkujeme 3.řetízková očka...jako náhradu za první DS a ještě jeden DS,
pak 2 ŘO a pak 2DS,2ŘO,2DS,2ŘO,2DS....na konci řady máme šest dvojic DS,oddělených vždy 2 řetízkovými očky....v této řadě si uvědomíme,jestli vlastně chceme hvězdu šesticípou...Mrkající.Pokud pěticípou,budeme mít dvojic DS jen pět...Překvapený
A na fotce máte,jak by měla vypadat první řada jako základ pro šesticípou hvězdu.
Řadu končíme pevným okem.


Pevnými oky se přesuneme do mezery nad dvěma ŘO z minulé řady...na fotce je tohle místo myslím pěkně vidět...


A jdeme na 2.řadu
Uháčkujeme 3 ŘO...jako náhradu za první DS...pak 1ŘO
a do další mezery pod 2 ŘO z minulé řady vháčkujeme 1DS,1ŘO,1DS,pak 1 ŘO a do další mezery pod 2ŘO z minulé řady znuvu 1DS,1ŘO,1DS....pořád dokola,až se dostaneme k mezeře,ve které máme uháčkovaný 1 DS ze začátku řady.Vháčkujeme do ní 1DS,2ŘO a řadu ukončíme pevným okem.


Druhou řadu máme hotovou.
Aby jsme se mohli pustit do další,musíme se zase přesunout pevnými oky do mezery pod dvěma řetízkovými oky z minulé řady...


Pak uháčkujeme 3ŘO...jako náhradu za první DS,pakještě 1DS,2ŘO,2DS...vše do stejné mezery.
pak následuje KS,který vháčkujeme do mezírky pod 1ŘO z minulé řady...na fotce jsem vám tyhle mezírky označila...háček právě udělal první KS,poté do mezery vedle něj uháčkujeme 2DS,2ŘO,2DS a do další označené mezírky zase KS...pořád dokola


Až na konec řady,kterou ukončíme zase pevným okem.Teď už jasně vidíme,kde jsou cípy budoucí hvězdy a buseme se určitě snáz orientovat.Pro začátek další řady se musíme pevnými oky přesunout do začátku cípu hvězdy...nad druhý DS předchozí řady.Cípy teď ZATÍM mají vždy dva DS,2ŘO,2DS,takže se přesuneme nad druhý DS..na fotce je to zase vidět..

A začínáme 4.řadu...
uháčkujeme 3 ŘO...jako náhradu za jeden DS...a pak do mezery pod 2ŘO předchozí řady...do vrcholu cípu hvězdy...3DS,3ŘO,3DS...


do následujícího očka uháčkujeme 1DS a pak cíp ukončíme tak,že mezi vrcholy...do místa,kam míří háček...

vháčkujeme KS.
A pustíme se do dalšího cípu hvězdy...do druhého DS předchozí řady vháčkujeme 1DS a pak zase do mezery ve vrcholu hvězdy vháčkujeme 3DS,3ŘO,3DS,do dalšího oka zase 1 DS a pak cíp ukončíme KS v místě,které jsem na předchozí fotce vyznačila černě.
Zase stále dokola,až máme vypracované všechny cípy hvězdy a řadu ukončíme pevným okem.

A jdeme do poslední 5.řady návodu
Pevnými oky se zase přesuneme nad druhý DS v cípu hvězdy z předchozí řady a nad tento DS uháčkujeme zase 1DS...
Do dalších ok uháčkujeme po 1 DS a pak do mezery ve vrcholu cípu hvězdy 3DS,3ŘO,3DS...

pak do dalších tří oček po 1 DS...


a cíp hvězdy zase ukončíme KS do toho místa...


...hotovo...


Stejným způsobem vypracujeme i ostatní cípy hvězdy a na konci řady,který opět ukončíme pevným okem máme zvězdičku celou...


Tady návod končí,ale my si můžeme přidat další řady.V cípu hvězdy pokaždé vynecháme první DS z předchozí řady,do dalších ok vháčkujeme po 1 DS a pak do cípu pokaždé 3DS,3ŘO,3DS,do dalších ok po 1 DS,poslední DS předchozí řady vynecháme a cíp ukončíme KS.
tímto si hvězdu zvětšíme do rozměrůkteré potřebujem.Ta moje bude jak jsem psala na stůl,takže mám před sebou ještě spoustu oček.
MOC ZDRAVÍM a budu ráda,když se mi Marci,Vendy,Věrka i vy ostatní ozvete.
HÁČKU ZDAR !!!....Smějící se

Kousek zahrady a zase hvězdně

4. listopadu 2014 v 11:23 | Blanka |  Háčkování

V neděli jsme se zase po nějaké době vypravili na zahradu...pohrabat listí,posbírat poslední ořechy a trošku zase před zimou pouklízet.
Přiznám se,že podzimní zahradničení moc nemusím.Zahrada mi připadá bez barev a smutná,všude je cítit,že zase něco končí a to já vůbec nemám ráda.
No a když se k tomu ještě přidá to nevlídné,mlhavé,šedé počasí,které jsme v neděli měli,není o co stát.Udělali jsme to nejnutnější a pospíchali domů do tepla...Usmívající se

Jahůdky se pořád činí...jak ty zahradní,které jsem zasadila v září a které mi v balíku přišly nakvetlé i se zelenými plody,které se nahonem snaží ještě dozrát.
Měsíční jahůdky už nemají moc pěkné listy,ale taky pořád ještě plodí.Že jejich čas skončil jim oznámí jistě už brzy nějaký ten mrazík.Narozdíl od těch zahradních jsou měsíční pořád slaďoučké a dobré k jídlu...i když strašně studené...brrr


Na zahradu jsme jeli hlavně kvůli stromečkům,které v pátek došly poštou.
Teď je ten správný čas na sázení a na naši zahrádku se nastěhovala PRŮSVITNĚ LETNÍ ...jablíčka,kterým moje babička říkávala žňůvky,protože dozrávají v čase žní.Pamatuju,že jsme je měli moc rádi a byly úplně nejlepší do štrůdlů i jen tak do ruky k jídlu.
A nějakou letní hrušku jsem si taky moc přála,tak jedna máslovka se nám na zahradu taky vešla.Přibrala jsem i stromkovou jostu...kříženečka černého rybízu a angreštu...obojí miluju,tak jsem zvědavá na křížence Mrkající
Stromky,keře,jahody,ostružiny,borůvky i nějaké kytky objednávám už dlouho po netu v zahradnictví KRUH.Pokaždé všechno přijde vzorně zabalené a bez problémů.
Takže určitě doporučuju všem !

Z Kruhu jsou i naše dvakrát plodící maliny.
Na jednoletých výhonech plodí od července a teď právě ještě pořád prožívají svoji druhou sklizeň.Je fajn v listopadu přijít na zahradu a nacpat si pusu malinami...


Na fotkách je vidět,že maliny nejen plodí,ale ještě i kvetou a jsou plné ještě i zelených plodů...troufám si říct,že ty už asi nedozrají.

No a kytičky se taky pořád snaží,i když jsou hodně promáčené,ale pořád ještě toho překvapivě kvete docela hodně.


Podzim je v plném proudu a rychle se nám stmívá,tak ještě poslední zastavení u melancholicky kvetoucí trávy ...


A šup domů do tepla Mrkající
A máme tady další díl předvánočního háčkování...Usmívající se
Určitě nesmím zapomenout na hvězdičku,která byla hvězdou našich loňských,ale už i předloňských vánoc...a určitě bude i těch letošníchJe to zase hodně jednoduchá hvězda,kterou by měli mírně pokročilé háčkovačky zvládnout.No a co s ní ?
Je úplně nejlepší na všelijaké zdobení Usmívající se všeho možného...zase si je můžete pospojovat a uháčkovat z nich řetěz,můžete si z nich uháčkovat podkafíčka,dečky na stůl,ozdoby na stromek,můžete je spojit a vycpat,uháčkovat si obří hvězdný polštář,anebo jednu větší hvězdu na polštář našít...cokoliv Vás napadne.
A tady jsou některé z mých nápadů s touhle hvězdou,jak šel čas...Mrkající


HÁČKU ZDAR !!!!
A moc děkuju za Vaše návštěvy...z návštěvnosti blogu se mi až tají dech Smějící se...VÁŽNĚ MOC VÁS TADY VÍTÁM A JSEM RÁDA ZA VŠECHNY VAŠE NÁVŠTĚVY !!!!!
Pokud si najdete čas i na vložení komentáře...DÍKY TUPLOVANÉ!!!!

Dušičkový víkend a návod na háčkovanou kytičku

2. listopadu 2014 v 20:26 | Blanka |  Háčkování


Tak takovouhle mlhou začal náš dušičkový víkend.
Včera jsme si hodně přivstali,protože autobus nám odjížděl už ve třičtvrtě na pět.
Opět jsme se zúčastnili s imaginární CK Karel a Karel Hluboké Mašůvky tour zájezdu do maďarských termálů v SÁRVÁRU.
O tomhle areálu už jsem na blogu psala,dneska se zmíním o vychytávce,která mne osobně hodně zaujala a potěšila a týká se samotného busu,kterým jsme cestovali.
Karlové si autobus zapůjčují u znojemského ábécéčka,což je asi nejznámější cestovka v našem městě.Tentokrát jsme cestovali zbrusu novým autobusem,kde každý z nás měl na opěradle sedadla před sebou svoji vlastní obrazovku,kde jsme si mohli zapnout do sluchátek hudbu podle svého výběru,navolit jeden asi z dvaceti filmů,prohlížet fotky,obrázky,hrát různé hry,sledovat cestu busu na mapě a dokonce zapnout kameru a vidět průběh cesty z pohledu řidiče.
Tolik můj postřeh z cestování.


Jinak mlha z rána se brzy rozplynula a po celý den nám svítilo sluníčko a bylo i docela teplo.

Zato dnes jsme měli počasí doslova dušičkové,mlhavé a docela i studené.
Museli jsme na zahradu opět pohrabat listí,převézt do sklepa další kytky a malinko zase pouklízet.
Mám pár fotek zahrady,které vložím příště.Ke dnešnímu dušičkovému dni se nejvíc hodí smutné fotky kvetoucí trávy...


A samozřejmě je dušičkový den ve znamení světýlek,svíček a návštěv hřbitovů,kam my jsme se vypravili zase až v podvečer.


NO a světýlka nám svítí samozřejmě i doma...
V poslední době neznám větší relax,než se zavrtat pod deku a něco si prolistovat nebo přečíst.Brzy vložím zase nějaké inspirace na čtení a vzhledem k tomu,že se chystám do knihovny,budu ráda za vaše tipy ke čtení Usmívající se


No a dalším mým relaxem pro dlouhé podzimní večery je určitě i háčkování.
A dneska tady pro Vás mám tuhle kytičku...


Háčkovat můžete podle nákresu...


A nejen pro Marcelu,která háčkuje raději podle návodů tady mám i návod...
Do základního kroužku z devíti řetízkových oček vháčkujeme nejdřív tři řetízková očka jako náhradu za první dlouhý sloupek,pak dlouhý sloupek a šest řetízkových oček.
Pak vháčkujeme do základního kroužku další tři dlouhé sloupky a dalších šest řetízkových oček,tři dlohé sloupky,šest řetízkových oček,tři dlouhé sloupky,šest řetízkových oček....zopakujeme to celkem šestkrát.První řadu končíme tím,že doděláme poslední z trojice dlouhých sloupků a řadu zakončíme pevným okem.
Druhou řadu začneme řetízkovým očkem a pevným okem do obloučku pod šesti řetízkovými očky z minulé řady,dále do obloučku uděláme pět dlouhých sloupků,tři řetízková očka a pokračujeme dalšími čtyřmi dlouhými sloupky.Pod oblouček ještě uděláme pevné oko a přejdeme pod další oblouček z minulé řady,kde uděláme opět pevné oko,pět dlouhých sloupků,tři řetízková očka,čtyři dlouhé sloupky a pevné oko,přejdeme pod dalčí oblouček a tak pořád dokola až nakonec řady.
HÁČKU ZDAR !
A PRIMA START DO NOVÉHO TÝDNE VÁM VŠEM !!!