Červenec 2014

Trocha čtení a vracím se ke sporáku

30. července 2014 v 10:46 | Blanka |  Knížky

Vracím se ke sporáku...Mrkající...né,že bychom doteď nejedli,ale vzhledem k tomu,že jsme byli sami dva jsme se tak nějak odbývali Mrkající.Hodně tomu napomohlo i teplo uplynulých dní,kdy člověk tak nějak na jídlo nemá ani pomyšlení.
Teď už jsme doma tři a taky se nám trochu ochladilo a tím pádem se vrací i apetit Smějící se
Naty už cestou domů v autě plánovala,co by si dala k jídlu,tak jsem poupravila jídelák o mňamky,které má ona ráda.Jídelníček si většinou opravdu píšu...né teda proto,abych se předvedla,jaká jsem hospodyně,ale abych se nemusela denně courat do obchodu a zbytečně utrácet,protože člověk pak s nutným nakoupí milion jiných věcí.My nakupujem jednou za týden se seznamem v ruce...Smějící se

Naty si toho navymýšlela spousty,ale nevadí.Občas mi dochází fantazie a nápady co na talíř,tak aspoň mám inspiraci...
Zatím splněno...kuřecí rizoto s mozarellou,rarášky a dnes dojde konečně i na barevné těstoviny z Itálie.Těstovin vařím vždycky víc a ze zbytku dělávám studený těstovinový salát...


Určitě jsem se už zmiňovala o problematickém vztahu Natálky k ovoci a zelenině,který se ale jak roste zlepšuje.Postupem času vzala některé druhy přece jen na milost a ty má pak na talíři co nejčastěj.
Ovoce jí pořád moc nejede,pomeranč,mandarinku ani meloun do pusy nedá,občas jí vnutím jahodu,malinu,ale se zeleninou je to naštěstí už lepší...kukuřici,cibulku,zelenou papriku a všelijaké saláty sní už bez problémů.
Jak jsem psala minule,z farmy jsme si přivezli spoustu zeleniny...mimo jiné hromadu okurek.No a na farmě zřejmě teta servírovala a neptala se a Naty se dožaduje už i okurkového salátu Usmívající se
Tak paráda,okurek máme dost a dost.

Na zahradě a taky na stole Mrkající nám kvetou cínie.Vloni jsem si tak nějak zapomněla posbírat semínka,ale sousedka mi podarovala už hotové sazenice...je zajímavé,že mám letos jen samé červené cínie ...asi darované od srdce Smějící seNa jídelák jsem znovuobjevila křížkově vyšívanou dečku.I když už je docela stará,přesně si vzpomínám,kdeže jsem ji vyšívala.Vznikla na jedné naší dovolené u Tábora,na kterou hodně rádi a docela často vzpomínáme.Tehdá jsme přebývali v téhle dřevěné chatě...
S velkou zahradou...Z chaty jsme vyráželi na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.Pamatuju,že ani počasí nebylo zrovna ideální,ale byla to opravdu moc pěkná dovolená a důkaz,že k tomu,aby člověk prožil pěknou dovolenou,na kterou bude celý život vzpomínat nepotřebuje ani moc peněz,ani hotel,komfort all inkluzív a když to nejde,tak ani moře...nic takového,o tom to přece vůbec není Mrkající.

A dečka.vyšívaná za dlouhých letních večerů...vzpomínám,že občas nám do střechy chaty bubnovaly kapky deště...

Měla jsem sebou časopis s předlohami a nechtěl se mi vyšívat dvakrát stejný motivek,tak je na každé ze stran jiná kytička...

A hurá ke čtení...ono tak nějak k létu a k prázdninám patří...i když já mám víc času na čtení až v zimě,kdy není zahrada.I když si vždycky slibuju,že se budu s knížkou v ruce válet u bazénu...prdlajs Smějící se


Knížka o lásce češky k italovi...takové lehké,letní čtení,já bych jej zařadila mezi knížky převážně o jídle.
Hodně mě zaujaly recepty,které v knížce jsou...a že jich tam je.A člověk má chuť po přečtení tak nějak jinak jíst...zdravěji,lehčeji.
I když některé recepty mně zarazily...například drštky po Toskánsku Překvapený...ježíš,jen to nééééé Smějící se

...Když přišla zásilka s olivovým olejem,byl to hotový svátek.A první ochutnávání připomínalo svaté přijímání.Plátek čerstvého chleba,který ještě vydechuje horkou páru,protože ho před chvílí pekař vytáhl z pece,se slavnostně pokapal několika jantarově zbarvenými kapkami.Neutrálně jemná chuť se rozplývá na jazykuz a přísahám,že jsem ve spojení s chlebem nikdy nejedla nic chutnějšího.V ústech cítím koncentrát horkého slunce a vzduch prosycený vůní levandule,pomerančovníků a citronovníků.A také zemitou chuť půdy,která prahne po dešti a dává život prastarým olivovníkům s popraskanou kůrou,zvrásněnou jako skála...

Moc Vás všechny zdravím,užívejte léta a TANTI BACI ITALIANI...mnoho italských polibků Smějící se

Z nákupů,z farmy a z výletu

27. července 2014 v 22:44 | Blanka |  z výletů

To nám to letí a máme za sebou další prázdninový víkend,který aspoň nám utekl jako voda.

Po pracovním týdnu,plném povinností a musu byl páteční odpolední výlet skvělá nabídka.Mladí nám odcestovali skoro na celý měsíc z domu,takže výlet jen pro nás dva.
Večer zastavení v Ikea a pár maličkostí na stůl domů i do druhé provizorní "domácnosti" na zahradě,která pomalounku krok za krokem už několik let vzniká...


Mám v zásobě pár umělých kytek,které klidně míchám s živými,nebo dávám do váz samotné.I kvítky muškátů jsou zdařilé napodobeniny živých květů.
Křídlatá levandule na fotce umělá není ..každý rok na zahradě přibude nějaký ten levandulový keřík.

V sobotu jsme si jeli vyzvednout Natálku.Víc než dva týdny byla na prázdninách v rodině mužova bratra.Slíbila jsem pár fotek z "farmy"tak tady jsou...


Kůzlat se Naty sice nedočkala,ale i tak měla celé dva týdny kolem sebe spoustu zvířat o které se pomáhala starat...uštěkaný psinec,králíky,ovečky,stádo koz,houf kačen,housat,slepic,krůt a já nevím čeho ještě Mrkající
Na farmě jsme přenocovali a po ránu jsme se s autem plným domácích vajíček,okurek,cibule,pórku....Mrkající rozloučili a vyrazili na návštěvu rodičů mého muže.
Po obědě jsme jim nechali na hlídání Maxe a udělali jsme si ještě jeden výlet...
Hluboká...


A pak už tradááá 180 kilometrů k domovu zalívat zahradu a nakrmit králíky známým,kteří odcestovali do Itálie... Usmívající se a Naty nemusí smutnit,že musela opustit všechna zvířata Mrkající

Tolik ohlédnutí za naším víkendem.
Všechny zdravím a aŤ vám nový pracovní týden bezproblémově utíká !!!

Rybízový koláč a ze zahrádky

24. července 2014 v 21:07 | Blanka |  ze zahrádky


Konečně jsem dotrhala poslední zbytky rybízu,který ještě na keříčcích zůstával...můj nejoblíbenější černý rybíz.Část jsme snědli v buchtě,zbytek jsem nacpala do mražáku Mrkající.
Nejraděj dělávám koláč na kulatý plech...je to správné množství i jen pro dva,pokaždé s jiným ovocem,buchta je pokaždé jiná a netřeba vymýšlet nic jiného.Na zahradě ve skalkách rozkvétají netřesky ...


Máme za sebou pár dnů během kterých nám trochu zapršelo.Už to bylo hodně potřeba Zahrádka pookřála a my jsme si od ní malinko odpočinuli.Jezdili jsme zalévat jen skleník a sem tam sklízet úrodu.Dneska jsme už ale zase museli zalévat i venkovní záhony a trávník.Za odměnu jsme si otrhali další ostružiny a nějaké vitamíny ze skleníku.
Včera jsem si koupila nějaká semínka na pozdní sázení do uvolněných záhonkůZítra se teda bude sázet a taky na víkend máme nějaké plány,protože až o víkendech je na všechno trochu víc času...hlavně na zahradě,kde je pořád spousta práce.

A tady je zase malinko toho,co už je hotovo...

Společnými silami jsme konečně dobrousili a dolakovali sezení na terase,muž se s vodou prokopal zase o kus dál.Mám slibovaný kohoutek hned u skleníku,takže už nemusím tahat hadici přes celý záhon.Muž oběhl zahradu,kde je při budování chaty stále plno prken a lišt a vyrobil mi polici na WC.
No a protože při kopání vody ke skleníku mu zbyla spousta materiálu,moc dlouho nepřemýšlel,rozkopal chodník,s vodou se prokopal ještě o kousek dál a naše WC zahradní doznalo zásadní proměnu,z které mám radost asi úplně největší.


Zítra nám končí další pracovní týden,před námi je víkend a já Vám všem přeju,ať si ho pěkně užijete !

Nocování na chatě

21. července 2014 v 20:37 | Blanka |  ze zahrádkyTak myslím,že na to avizované ochlazení jsme všichni čekali jako na smilování Smějící se.
U nás tedy byl ještě velice teplý den a teprve odpoledne se začalo zatahovat.
Po čtvrté hodině jsem stihla ještě hupsnout do bazénu...to už se hodně zvedal vítr,prohýbal větve stromů,nebe se černalo a manžel si klepal na čelo,jestli to myslím s tím koupáním vážně...v práci jsem se zrovna na tohle těšila,takže jsem pak neváhala Mrkající.
Sice nám nezapršelo,ale ochladilo se nám pěkně,takže snad už se dneska dobře vyspíme.

Mám tady ještě pár zahradnických fotek.

S mužem jsme se na víkend nastěhovali na zahradu.A nejvyužívanějším místem byl samozřejmě bazén.Způsob zahradničení,při kterém něco málo uděláte aby jste se pak zchladili ve vodě,něco zase šli dělat a pak zase šup do vody vůbec není špatný.K večeru ,když už nebyl takový hic,jsem vyplela skleník.
Paprik zatím ještě moc není,rajčat máme docela velkou úrodu a taky hadovky se rozjely,což vítáme,protože okurkový salát milujem Usmívající se.Začaly nám konečně zrát i ostružiny.
V květináčích i kytičkových záhonech pořád něco kvete...nově rozkvétají zase malinko jiné karafiátky a z pytlíku s kytkami na sušení vyrostla statice v několika barvách.

I když jsme o víkendu udělali docela dost práce,byl to taky víkend hodně odpočinkový...mimo už zmiňované koupání došlo i na čtení,grilování,opékání,dlouhou večerní procházku,sezení u ohýnku a klábosení dlouho do noci, i na jednoduchou snídani z našeho skleníku a v podobném duchu byla i naše neděle.V chatě jsme se nebála,měla jsme sebou muže, Maxe a taky tuhle sekeru...MrkajícíA ještě z chaty,kde elektřinu sice máme Usmívající se ,ale bez ní to taky jde.


Všechny moc zdravím,užívejte si prázdninové dny a pokud máte možnost,vypněte televize a aspoň na víkend utečte někam ven Usmívající se

Další víkend

19. července 2014 v 14:14 | Blanka |  Den za dnemDalší týden je za náma Mrkající...týden prázdninový,letní,teplý...až moc Usmívající se.
U nás tedy malinko proložený i občasnými deštíky.
Vzhledem k tomu,že jsem se po dovolené znovuzapojila do pracovního procesu a k tomu jsem v těch hicech měla odpolední...věru NIC MOC Usmívající se .

V pátek mi pošťačka přinesla obálku...Reni,skvěle načasováno,pro mne prima povzbuzení před poslední směnou a milé překvapení,protože i já ještě věřím na pohádky Usmívající se .
A tobě VELKÉ poděkování za krásný článek,dáreček,milá slůvka,za pěkné pokračování pohádky a vůbec za VŠECHNO !Srdíčko dneska nacpu levandulí a bude dělat parádu v chatě.

Protože máme velice letně,s vařením si zrovna moc starostí nedělám a od plotny spíš utíkám.
V týdnu jsme si vystačili s jednoduchými rychlovkami a o víkendu to o moc jiné nebude.
Odpoledne se chystáme na zahradu,tak přijde zase na řadu grilování a večer opékání.V Pucíkově jsem načerpala inspiraci Mrkající...dostala jsem chuť na špízy,tak se u nás dneska dopoledne napichovalo a nakládalo na náš velmi pozdní oběd Usmívající se


Konečně jsem si našla chviličku a postupně plním prázdné rámečky vzpomínkami...

Na parapetech se opět k životu probudily čerstvě přesazené tořivky...
Jak jsem psala,celý minulý týden jsme byli doma sami.
Teď se nám o den dřív vrátila odpočinutá Táňa,která momentálně provádí opravdu důkladnou debordelizaci pokojíčku... Úžasný ,Naty se pro změnu rozhodla si pobyt na "farmě" ještě prodloužit.
Víkendové plány se nám na poslední chvíli tedy změnily.
Za chvilku vyrážíme na zahradu něco málo udělat,odpočívat,grilovat a taky se v tom hicu schladit v bazénu.
Moc Vás zdravím a přeju Vám všem prima víkend !

Zahradnická všehochuť a háčkovaná chňapka

15. července 2014 v 12:14 | Blanka |  ze zahrádkyVíkend utekl jako voda Mrkající .
U nás jsme měli počasí jako na houpačce.Sluníčko se schovávalo,aby mohlo sprchnout a pak zase vylézalo,aby se o chviličku později zase mohlo schovat.Ale naštěstí bylo teplo,tak jsme mohli skoro celý víkend strávit venku na zahradě.

V květu je právě spousta trvalek,ve skalkách začínají rozkvétat i moje oblíbené netřesky,brzy pokvetou i cínie,které jsem dostala od sousedky,na okrajích zeleninového záhonu kvetou měsíčky a kvete i "babiččin" bodlák.


Babička měla tenhle bodlák na zahradě a vždycky jej i sušila a používala ráda do všelijakých sušených vazeb.Mívala jej pak spolu s jinými kytkami ve všelijakých vázách a nádobách všude po stýcově domě.


O víkendu jsem nevařila.Měla jsem naložené maso,které jsme si pak na zahradě vždycky ugrilovali a večer jsme zase opékali.
Vyzkoušela jsem i cuketu se kterou tak nějak teprve začínám a sbírám recepty,protože se holka docela rozbujela Usmívající se .Původně jsem ji zasadila,abych ji zpracovala do majdy pod maso a na topinky,kterou budu zase vyrábět.K tomu ale potřebuju papriky,které se ve skleníku teprve rozjíždějí a momentálně je stíháme jíst jen tak.Cuketa na to nedbá,nečeká a naděluje,tak bylo potřeba první kus nějak zpracovat Usmívající se.
I když jsem četla,že větší cuketa se nejí,ale dává slepicím Mrkající,bylo mi líto ten kapánek přerostlý kousek vyhodit,ale pro příště si budu pamatovat,že ji mám trhat menší.Chybymi se člověk učí Smějící se
A jednoduchý recept na GRILOVANOU CUKETU
nakrájet na kolečka...klidně i se slupkou,osolit,nechat vypotit,důkladně osušit,potřít česnekem,popřípadě posypat kořením co dům dá...já jsem dávala čerstvé oregáno,ugrilovat a sníst Mrkající.

Po venkovním posezení jsme se vrhli i na sezení na kryté terase.Tam většinou konzumujeme všechno grilované i opékané a sedáváme tam i když nás někdo na zahradě navštíví.Vloni jsem začala tenhle nábytek brousit a bylo načase v tom zase kousek dál pokročit.Na fotce je už přebroušená a nalakovaná první lavice.Na stůl byla bruska málo,museli jsme si zavolat známého s elektrickým hoblíkem,aby jsme dostali dolů poctivý lak,kterým byl stůl natřený.Bohužel jeho vrstvu hyzdily cákance od barvy a deska stolu byla i hodně poničená,takže obvykle ji schovával nějaký větší ubrus.Zatímco první polovinu nedělního odpoledne jsme strávili prací,tu druhou jsme pak rychle ometali piliny ze stolu a zametali terasu,aby jsme mohli prostřít a proklábosit zbytek dne. Hotovo tedy ani náhodou není Mrkající

Všimla jsem si,že náš obr ořešák kloní větve pod úrodou a i na kroucené lísce,která po letech tak nějak přestává být kroucená,protože se rozhodla svoje větve narovnat je pár oříšků.


Tolik víkendová zahradnická všehochuť.
Na závěr ještě trošička háčkování.Ze zbytků jsem si uháčkovala kytičkovou chňapuli do chaty...Z Benátek

12. července 2014 v 14:08 | Blanka |  z výletůMOC vás všechny zdravím a doufám,že si užíváte léto.
U nás je po krátkém ochlazení zase docela pěkný den a my se chystáme odpoledne strávit na zahradě.
Co jsme se vrátili z Itálie,ke každému článku připojuju pár fotek z dovolené.
Dneska vložím pár fotek z asi nejpodivuhodnějšího města na světě...z Benátek.

Sice jsme letos měli po celou dobu teplé a slunečné počasí,kdy nám zapršelo pouze asi třikrát.Byl to naštěstí vždy deštík,po kterém se zakrátko nebe vyjasní a je zase pěkně,takže jsme spoléhali na to,že když se rozhodneme opustit naši základnu v Caorle,počasí snad bude zase přát.

Ranní obloha ale toho dne vůbec nevypadala dobře a když po snídani kapitán poslal zprávu,že je vše OK a vyrážíme,myslela jsem,že se nejspíš zbláznil.
Už v přístavu začalo krápat a když jsem zahlédla nebe nad mořem,pomyslela jsem si,že jsem se nejspíš zbláznila i já Křičící .... Smějící se.

Na fotce vpravo opouštíme klidné vody přístavu...za bariérami začíná volné moře.
Vypadalo to,že vplujeme do bouřky,ale naštěstí se ukázalo,že kapitán měl hlavu v pořádku a věděl,co dělá.
Po stočení lodě jsme bouřkovým mrakům začali ujíždět,nebe se čím dál víc vyjasňovalo a prožili jsme opět krásný,slunečný den.
Vzdálenost Caorle od Benátek je přibližně padesát kilometrů a celá plavba trvá dvě hodiny.
Na fotce vpravo už jsme kousek od Benátek.Určitě jste slyšeli o tom,že Benátky mají velké problémy s vnikáním vody do města...aby né,když centrum oddělují od vod přístavu pouhé asi tři schůdky.V okolí Benátek se budují bariéry a i v dálce na fotce je vidět bagr a vznikající obří protipovodňové dílo.
A už jsme skoro na místě...za majákem kapitán začne stáčet loď doprava,vplouvat do Benátského přístavu a než s lodí vmanévruje do přístaviště,my si můžeme prohlédnout Venezii z moře...
A pár fotek z centra Venezie...náměstí Sv.MarkaPřímo na náměstí je vstup do baziliky sv.Marka,kterou si můžete prohlédnout zdarma.
Doporučuju obětovat pár euro a nechat se výtahem vyvézt na 100 metrů vysokou CAMPANILE DI SAN MARCO,což je věž
na další fotce.Je to zážitek a vy si uděláte obrázek o tom,jak Benátky vlastně vypadají,jak jsou velké.Zezhora se podíváte na cvrkot v přístavu,na provoz na nejrušnější benátské dopravní tepně Canal Grande a budete-li mít "štěstí" jako my,přímo nad vámi se rozhoupe jeden z obr zvonů a vy skoro ohluchnete...Mrkající
K Benátkám patří lodě,loďky.Vody širších kanálů i těch uzoučkých brázdí vodní taxíky,vodní sanitky,městská lodní doprava,viděli jsme dokonce i vodní fekální vůz a všudypřítomné gondoly...


V uzoučkých uličkách je nepřehlédnutelné prádlo zavěšené mezi jednotlivými domy,z mostů je snad nejznámější PONTE DEI SOSPIRI...most Vzdechů,po kterém kdysi kráčeli odsouzenci ze soudní síně v Dóžecím paláci.No a stejně jako vznikají zácpy na silnicích,i gondoly na kanálech musí občas čekat.


Tolik z Benátek Usmívající se,do kterých se bude-li možnost zase moc ráda vrátím,protože tohle město za návštěvu rozhodně stojí.

A teď se ještě zmíním o pochoutce,která doprovází snad každou dovolenou a že italská zmrzka vážně stojí za ochutnání Mrkající
Letos jsme v Caorle zaznamenali novou zmrzlinovou samoobsluhu,kde si do připravených kelímků sami natočíte zmrzku podle svého výběru v množství,které si přejete,přihodíte čerstvé ovoce,na které máte zrovna chuť,přisypete oříšky,lupínky,lentilky,nebo třeba strouhanou čokoládu,obsah kelímku si sami polijete polevou dle vlastního výběru a pak už jen přejdete k váze a posléze k pokladně,kde vám po zaplacení už jen podají lžičku a popřejí dobrou chuť.
Pokud na svých cestách někde zahlédnete zmrzlinovou samoobsluhu,neváhejte ani chviličku ! Usmívající seA když už jsme u jídla...Usmívající se
Každoročně si z Itálie vozíme i všelijaké dobroty a rádi pak na čas trochu odlehčíme svůj jídelníček.
Bazalkové pesto,sušená rajčata,koření,těstoviny,to je klasika.Tradiční italská keramika s plastickými motivy se né každému líbí.Já ji mám ráda a přivezla jsem si další kousek...rajčatovo-olivovou mísu na saláty.Miluju olivy a v mém kufru mají vždycky vyhrazeného místečko.Letos jsem pak na trhu objevila i olivový ubrus ....Přeju Vám prima den !

Dnešní

10. července 2014 v 23:56 | Blanka |  ze zahrádky


MOC DĚKUJU za přivítání !!!


A konečně se nám malinko ochladilo Mrkající .


Včera jsme "prodali " Natálku,i když jsem si myslela,že si teď nějakou dobu s náma doma pobude.Až si pro ni pojedeme,budu se snažit nezapomenout foťák,protože na "farmě" přibyla nová zvířátka a každým dnem se očekávají další nové přírůstky Úžasný .


U nás jsme zatím skoro bez deště.V noci na včerejšek sice trošku sprchlo,ale na zahradě to poznat vůbec není.
Dneska jsme měli příjemné počasí,žádný hic,tak akorát na práci.A že jí tam po dovolené máme Úžasný.I když plevel povyskočil,kvetoucí kytičky je naštěstí ještě pořád vidět Smějící se .
Tady jsou některé z nich...Nějakou dobu už sklízíme rajčata ze skleníku.Dneska jsem trhala už i ta z venkovního záhonu,takže rajčátka teď máme na talíři opravdu často Usmívající se a to my rádi.Už jen chleba,máslo,trocha soli a o večeři je postaráno.Doma jsme jen my dva a Max,tak jsme najeli na úsporný jídelníček Mrkající.

Před časem jsme začali budovat ohniště ve skrytém koutě zahrady.
Chtěla jsem obyčejné,přírodní tábořiště,kde se dá sedět u ohýnku dlouho do noci.
Ještě před dovolenou muž vybetonoval ohniště a z pily přivezl dvě rozpůlené klády...netuším,jak tohle všechno naskládal do našeho auta Překvapený,nicméně,stalo se ...Soused nám klády seřízl,aby jsme je mohli otočit a udělat z nich lavičky...
No a dneska jsem vyfasovala dláto s kladívkem a společně s mužem jsme klády i špalky kousek po kousku zbavili kůry.A pak už jen spodní špalky trošku zapustit do hlíny,aby se nekutálely,pohrabat všude se válící kůru Usmívající se a lavičky natřít,aby nám nezhnily.Opékání je ještě pořád provizorka.V plánu je držák,do kterého se zapustí kámen na grilování,který prozatím podkládáme cihlami Smějící se .Nic nás nehoní,takže jistě ještě nějakou dobu budou cihličky opodál v plné pohotovosti Mrkající .I tak nám ale chutná ...Zahrada nikdy není hotová a myslím,že ani nikdy nebude,vždycky budeme mít co dělat Mrkající.
Jsou to prkotiny,z kterých můžeme mít radost.Po práci něco dobrého zakousnout a pokud není spěch,můžem posedět,zdržet se až do tmy a plánovat co dál Usmívající se...mám to ráda.A nakonec večerní fotky od moře.Když už jsou lehátka poskládaná a pláže prázdné a kolem moře se procházejí ti,kterým je tohle všechno vzácné...
Mějte se prima a užívejte si léto !!!

Doma

8. července 2014 v 14:07 | Blanka |  z výletůTak a jsem zpět...Mrkající
Doma jsme sice už nějaký den,ale do normálu se vracíme tak nějak postupně a pomalounku.Trochu jsem si ještě prodloužila volno a myslím,že jsem udělala moc dobře,protože jsem měla dostatek času postupně vyprat i vyžehlit obsah všech kufrů a tak nějak se pomalu a beze spěchu vracet a začít zase normálně fungovat.
Doma i na zahradě hospodařili mladí a Táňa s Vaškem nám hlídali i Maxe.Teď zase pro změnu odcestovali oni a já jsem po nějaké době převzala lednici a sporák a zase začínám po docela dlouhé době krmit svoje okolí...Usmívající se

Už v Itálii se Natálce stýskalo po domácím chlebu s lučinou a muž se zase těšil,až si na zahradě něco ugrilujeme.Obojí proběhlo,hned po návratu jsme měli grilovačku a zadělala jsem už i na první chlebík.
Vrátili jsme se přesně do začátku meruňkové sklizně a taky naše ryngle jsou tak akorát k jídlu.Takže obíháme stromy,uzobáváme úrodu a sklizeň se promítá i do jídelníčku...Rynglový koláč s drobenkou jsem nychystala pro dnešní návštěvu,která má dorazit k večeru na zahradu...doufám,že počasí ještě vydrží.Bude to taková pracovní mise Mrkající a hlavní hvězdou má být motorová pila Úžasný.Tak teda pak na zakousnutí ke kafíčku.

No a knedlíky byly k dnešnímu obědu...půl na půl meruňkové a rynglové.Miluju tohle ovoce a je velká škoda,že se úroda z nich musí vždycky sklidit skoro okamžitě.Ideální by bylo sklízet ovoce z nich po celý rok...škoda,že to nejde.Budu muset urychleně stvořit marmeládu a ovoce aspoň na pár koláčů a knedlíků nacpat do mrazáku.

Knedlíky bych si bývala dala i z tvarohového těsta,ale manžel je moc nemusí,takže dělávám kynuté podle tohoto receptu...

500 gramů hrubé mouky
1 vajíčko
3 lžíce cukru
2 deci mléka
špetka soli
půl kostky kvasnic

Pro dnešek vše...ještě připojím pár fotek z dovolené,ke které se jistě budu v příštích článcích vracet.
Jen co se trochu proberu fotkami.
Moc děkuju všem,kteří nám přáli šťastnou cestu !!!


p.s. Reni,nezapomněla jsem,prosím,ozvi se na můj meil blanka.m@volny.cz