Únor 2014

Tulipány,mlsoty a filetové háčkování

22. února 2014 v 18:07 | Blanka |  Den za dnemTak a zase tady máme víkend Smějící se
V týdnu jsme měli docela krásné,sluníčkové počasí.Pomalu to začíná vypadat na to,že by letošní nepovedená zima snad už mohla být za náma...kéž by byla Mrkající .
Na jaro,na zahradu a na kytičky už jsem totiž celá natěšená.
Naše holky měly v tomto týdnu jarní prázdniny,tak jsme se s Natálkou a Maxem hnedka v pondělí vypravili omrknout zahradu,ale tam to prozatím ještě všechno spí.
Tak mi musí stačit kytičky doma Smějící se
Valentýnské tulipánky už jsou krásně rozkvetlé...

A i ty fialkové rozkvétat konečně začínají i když si dávaly pořádně na čas.
Když venku svítí sluníčko,začíná konečně i malinko hřát,ale když se schová,během chvilky se ochladí a to je potom ještě pořád nejlépe doma v teple.
Po večerech si ještě pořád svítíme a ještě pořád dlouhé večery nám zpříjemňuje i tenhle bazarový nalezenec za pár kaček a barevnými sklíčky...Minule jsem vám ukazovala kousíček filetového háčkování,do kterého jsem se právě pustila...
Shodou okolností i tohle háčkování tak trochu souvisí s jarem a s naší chatou,kde máme na letošek spoustu plánů,třeba i v jejím podkroví...Ale chci i malinko zútulnit přízemí...
Okýnka dostanou záclonky.Vlastně to budou krátké závěsy,na které našiju právě háčkované filetové kraječky.A protože je to chata zahradní,budou na nich samozřejmě kytičky Smějící se.
V pondělí,když jsme byli na zahradě jsem si změřila okna.
Pravda zatím nemám ani garnýže,ale na krajkách se pracuje a jednou v chatě jistě viset budou Mrkající
Než se s váma rozloučím,ještě tady je pár našich víkendových dobrůtek a možná i tipů pro vás...

Před mužem jsem se zmínila,že bych si dala jahodu a on mi jich přinesl plnou bedýnku Smějící se.
Tak za odměnu k večeři jeho oblíbený vajíčkový salát a taky "domácí"chlebíček,který jsem tentokrát pekla z hotové směsi.Těsto mi umíchala domácí pekárna a dopekla jsem jej v troubě...


A k víkendu patří buchta...moučník...zákusek... ke kafíčku MrkajícíA nějakou tu dobrůtku si jistě vynutí i mlsoun Max...LíbajícíVšechny moc zdravím,děkuju Vám za hojné návštěvy a všem co si najdou čas na napsání meilu anebo k napsání komentáře pod článkem DÍKY TUPLOVANÉ !!!! Smějící se
KRÁSNÝ SOBOTNÍ VEČER,POHODOVOU NEDĚLI A KLIDNÉ DNY VÁM VŠEM !!!!

Valentýn,vyšívaní koníci,podlaha a trocha háčkování

15. února 2014 v 21:49 | Blanka |  Den za dnem


Moc Vás zdravím a doufám,že jste měli prima týden Smějící se.
Já jsem měla odpolední,mám za sebou týden,který byl docela v poklusu a nestíhací a až teprve v pátek večer jsem se konečně nadechla.
A shodou okolností bylo Valentýna...Úžasný


...Netuším,kde se vlastně vzal,v dětství jsem o něm nevěděla,tehdá se slavilo jen emdéžet.Jisté je,že ke mně připutoval až po revoluci.Toho roku mi bylo sladkých osmnáct Úžasný....jaro v nedohlednu,zima,sníh...myslím,že už tehdá jsem měla depky z nedostatku slunce Smějící se a pak najednou,kde se vzala,tu se vzala kytice tulipánů a prý,že je nějakého Valentýna a tak proto Smějící se...

No a od té doby Valentýn jako že jó....Mrkající.

A není potřeba slavit,jen si vzpomenout a něco pěkného zašeptat do ouška.

Tak i letos...pro muže sic v loňském obalu Mrkající...
Ale uvnitř čerstvé,letošní dobrůtky...co třeba srdéčka Smějící seNo a pro mne jak jinak tulipány Mrkající
Ty z minulého týdne se sice ještě pořád klubou a vypadá to,že po dlouhé době snad jednou nebudeme mít doma bílé kytky ...No ale ty valentýnské bílé zcela určitě budou...A tenhle kousek kuchyně je stále rozkvetlý...
Kuchyň byl během dneška snad jediný uklizený kousek bytu.Všechny ostatní místnosti zaznamenaly příliv věcí,nábytku,knih a kytek z obýváku,kde muž s Natálkou svorně pokládali novou podlahu.Byla v plánu už hodně dlouho,mluvilo se o ní dokonce několik let,dlouho se vybíral odstín,barva.Nakonec to vyhrál vzhled starých prken,který k nám domů myslím dokonale sedne Mrkající
Jak jsem psala,s podlahou si dávali práci hlavně muž s Natálkou.Na mně bylo jen vyklízení a pak zase závěrečný úklid a celodenní občerstvování "řemeslníků" .
A krom jídla,něco sladkého na chuť.
Některé z Vás mi psaly,že taky ujíždějí na dobrotách od Dolce Gusta.Tady je moje čerstvě objevená favoritka... karamelová čokoláda,kterou tímto vřele doporučuju Smějící se a mnou vyrobené víkendové tiramisu.Marod na dietě nám odcestoval na celé jarní prázdniny a proto si teď můžeme dopřávat podobné dobroty bez výčitek svědomí a bez toho,abychom jí dělali chutě něčím,co má taky moc ráda,ale bohužel...
No a ještě malinko z ručních prací.
Vyšívané koníky jsem nakonec ručně našila na šedobílou srdíčkovou látku a už jsou na jídelním stole...A protože háček nějakou dobu zahálel,byl nejvyšší čas.
Začala jsem zase malinko koketovat s filetovým háčkováním...No a na závěr Vám ukážu našeho zdatného pomocníka Maxe.
K ulehnutí a ke spánku využije každou příležitost.Pokud se naskytne nějaká teplá podložka pod unavené tělíčko,tím líp.Proč chodit až do pelíšku,když je po ruce právě sundávaný,do pračky chystaný potah na sedačku...A úplně nakonec valentýnský tulipánek s přáním prima zbytku víkendu a klidných dnů pro Vás všechny !!!

Kytičky,hrnce a háčkování

8. února 2014 v 17:37 | Blanka |  Den za dnemVšechny MOC zdravím,doufám,že jste měli prima týden a že i víkend pokračuje v příjemném duchu.

Sobotní ráno u nás bylo po nějaké době konečně zase sluníčkové.Takhle nám slunce hnedka po ránu nakukovalo do kuchyně a s rozkvetlými orchidejemi,stále kvetoucím petrklíčem a hyacinty to v kuchyni vypadalo docela jarně Smějící se
Hyacinty na stole teď už naplno kvetou i když si takhle hezky dávaly na čas...
Všem kterým vadí silná hyacintová vůně,kvůli které občas až bolí hlava doporučuju hyacinty bílé,které ani netuším proč voní míň,než ty barevné.A tady už jsou hyacinty z dnešního rána...Jarní rychlené kytičky mám moc ráda a pokaždé si s nimi krátím vyhlížení jara.
Zároveň si chystám i zásobu kytek na sázení do záhonu,kam se všechny odkvetlé kytky pak nakonec přesunou.
No a protože mám moc ráda i tulipány,manžel mi jich pár nadělil.Určitě i ty se postěhují na zahradu,kde pak budou dál dělat parádu.
Než rozkvetou bude ještě nějakou dobu trvat,ale už teď je v květináči jedna rozkvetlá kytička...I když taky někdy malinko korálkuju,tahle kytička není moje.Paní,která mi ji poslala vlastně vůbec neznám,ale už mám od ní jedno korálkové srdíčko a včera ke mně kromě kytičky připutovala srdénka další.V dnešním sluníčku byl na ně pohled ještě krásnější...
A ještě jedna kytička se u nás zabydlela...Smějící se
U ní nečekáme,že vykvete...nebude mít příležitost,protože ji celou sníme Úžasný--- už jsme s tím i začali.
Poznáte ji ?Jistě,je to bazalka.
Mám ráda spojení bazalky,rajčat a mozarelly.Všechny tyhle ingredience jsem smíchala do taštiček z lístkového těsta,přidala jsem kukuřici,taštičky posypala mákem a moc dobrá večeře byla na světě...A v týdnu jsme měli ještě jednu podobnou večeři,kdy jsem všechny dobrůtky zamotala pro změnu do tortily.Sobě jsem přidala černé olivy,které miluju a cpu je všude Úžasný
Tak a už jen tortily ohřát,aby se sýr roztekl a mňamka je na světě Smějící seA troška sladkého víkendového mlsání...dnešní rolády...správně jsem předpokládala,že jedna stačit nebude...ÚžasnýMinule jsem psala o hrncích a o tom,že si nějaké musím koupit.
Našla jsem dokonce tu samou značku,která se mi MÓC líbila ve městě,kde měli ale bohužel pouze velké kastróly a já jsem potřebovala koupit spíš takové ty menší rozměry,které jsou zapotřebí k udělání jíšky,uvaření pěti vajíček....Mrkající
Babiččina kuchyně-stará dobrá klasika-retro nádech starých časů Smějící se
Možná si vzpomenete,že právě hrnce z kuchyně mojí babičky mi postupně dosloužily.Nakonec jsem se rozhodla nahradit je stejným materiálem...smaltem.


A k hrncům jsem si uháčkovala srdíčkovou chňapku z dvojité příze...
Všem vám moc děkuju za návštěvy,meily i komentáře.MOC VÁS ZDRAVÍM,PŘEJU PĚKNÝ ZBYTEK VÍKENDU A KRÁSNÉ,KLIDNÉ DNY !!!

První únorový

1. února 2014 v 18:11 | Blanka |  Den za dnemTo nám to letí...a máme tady únor Usmívající se .
Zima nám docela silně udeřila,dneska u nás hodně foukal ledový vítr a doma za pecí je zase nejlíp.

Co je nového ? Maroda už máme konečně z nemocnice doma.Sice se spoustu omezení a přísnou dietou,ale doma.

Taky bylo vysvědčení...na to Tánino si budeme muset ještě nějaký ten den počkat,prý ale bude taky pěkné Smějící se .Z toho Natálčina máme samozřejmě velkou radost.Dneska po ránu jsme se spolu vypravily do města.Chtěla jsem omrknout obchody s domácími potřebami.Musím si totiž sehnat nové hrnce.Moje staré osvědčené smaltové ještě po babičce postupně dosluhují.Minulý víkend mi jeden z nich vytekl utajenou dírkou ve dně na sporák Překvapený.
Mají doslouženo,ale stejně si říkám,že vydržely hodně dlouho.Bůhví kolik let v nich vařila babička,no a mně slouží už víc,než dvacet let.Některé z nich přežily i ty nové nerezové...bohužel s umělohmotnými rukojeťmi,které jsem si ze začátku samostatného hospodaření pořídila.Sice jsem objevila obchod,kde prodávají hrnce,které by se mi moc líbily.Měly i hezkou značku...Z BABIČČINY KUCHYNĚ...krásné smaltové,prodávané se samostatnými poklicemi za pěkné ceny,ale ve velikostech,které se mi moc nehodí.Nejspíš budu muset hledat na internetu....nemáte někdo dobrý tip ? A co vy,dáváte přednost smaltu,nerezu ? V čem vaříte ? Budu ráda za vaše rady.

Tak tedy hrnce jsem nesehnala,ale s prázdnou jsem z obchodu neodešla Smějící se...Vintage konvička,tvářící se smaltově,ale jinak keramická Úžasný,už má svoje místečko.
V kuchyni se v ní zatím zabydlel heřmánkový čajík,který si teďka docela ráda dopřávám.Je víkend,tak se u nás peklo...muffiny s ostružinami,kakaem a kousky čokolády a "dietní" bábovka bez čokolády a bez kakaa,aby si s náma mohla kousíček dát i Táňa.
A k tomu dobré kafíčko Smějící se.Dolce Gusto jsme si moc oblíbili a je využívané denně.Původně jsme muži jeho oblíbené latéčko připravovali složitě ze sáčků Mokate.Teďka je to rychlovka.
A moje čokoláda je taky hotová v cuku letu.


A nakonec trocha "duševní potravy" Překvapený.
Právě jsem dočetla tuhle oddychovku...
....proč Dulcie S. opustila rodné Mullaby tak naráz a proč se sem rozhodla už nikdy nevrátit?
Proč neřekla své dceři ani o jejím dedečkovi,neprozradila nic ze své minulosti ?
Odpovědi na otázky se rozhodla hledat sedmnáctiletá Emily až po tragické smrti své matky...

...Juliiny dorty miluje celé městečko Mullaby.Rozhodla se péct,aby si splnila svůj sen a aby domů přilákala ty,které ztratila...

...V Mullaby,městě plném roztomilých podivínů,kde se dvě velmi odlišné ženy právě učí najít své místo na světě,ačkoliv jim zpočátku připadá,že nikam nepatří,však do sebe všechno začíná až nečekaně zapadat.

...V Mullaby se každý den stane více kouzel,než za úplňku kdekoliv jinde na Zemi.
Nechte se očarovat i Vy ! Smějící se


A úplně nakonec ještě pořád nerozkvetlé hyacinty...
Pěkný večer a klidné dny VÁM VŠEM !!!