Prosinec 2012

Háčkovaný polštář

29. prosince 2012 v 19:23 | Blanka |  Háčkování
Po sněhu už u nás není ani památky.Včera po ránu začalo pršet a všechny zbytky sněhu roztály.
No a dneska k nám už takhle nakukovalo sluníčko...

No a když je více světla,hnedka je i líp na všechno vidět Smějící se.I když je moje vánoční lenošení stále v plném proudu,jsou přece jen záležitosti,které se prostě musí.V sobotním dopoledni jsem tedy protáhla tělo při úklidu a žehlení.
Adventní věnečky už dohořely,takže na stolech mám už jenom jednoduché svícny,se kterými si budeme svítit až do jara.
Před vánocemi jsem si chtěla koupit bílý vánoční kaktus,ale měli jenom jiné barvičky,tak jsem si nakonec pořídila aspoň hyacint.Takhle krásně nám rozkvetl...

I když bílé hyacinty nevoní tak intenzivně,jako jiné barevné varianty,většinou přece jen sáhnu po bílém.A taky nám znovu rozkvétají orchideje.
Na kuchyňském parapetu...

U Natálky v pokojíčku...
A růžová v obýváku-ta má zatím jenom poupátka...
Venku se nám pořádně ochladilo a mrzne.Po dlouhé procházce je doma moc příjemně...venku už je tma,doma je teploučko s čajíkem,svítí nám stromeček,v televizi pohádka,svíčičky...
V kuchyni nám svítí i tenhle stromečkový svícínek,který mi ve středu přišel poštou od Lucky,společně s přáníčkem...
LUCKO,MOC DĚKUJU !!!!!Posledně jsem Vám ukazovala klubíčka,která jsem našla pod stromečkem a psala jsem,že jsem předvánoční uklízení ráda vyměnila za vánoční háčkování.K minule šitému polštářku s našitým háčkovaným čtverečkem přibyl další se stejným čtverečkem s celoháčkovaným předním dílem.
Zadní díl je z látky taky od Ježíška,zapínání na zip...


Střípky našich vánoc

26. prosince 2012 v 16:05 | Blanka |  Vánoce a advent


Vzhledem k tomu,že na blogu.cz nastaly problémy,které nám ztížily vzájemnou komunikaci Smějící se,
bych chtěla moc poděkovat Verunce,která vykoumala vysledování nových článků pomocí hlášení na meilové adrese.Zároveň moc prosím Smějící se MÉ OBLÍBENÉ Smějící se blogerky z blogu.cz,aby zaregistrovaly svou meilovou adresu v levém sloupci menu a tím mi ulehčily vysledování svých nových článků.MOC DĚKUJI !!!!!Protože u nás ještě pořád máme vánoce....opravdu nemám ráda,když se mluví hnedka na štědrý večer,jenom co se rozdají dárky,že vánoce už nejsou....tak teda u nás ještě pořád jsou Smějící se
A já vkládám pár střípků z našich vánoc...


Po celou dobu Štědrovečerní večeře nám v lavorku takhle plavaly plovoucí svíčky.Možná jste si všimli špendlíkových hlaviček zapíchnutých do každé ze svíček....pro snadnou identifikaci toho,kdo se z rodinného kruhu vzdálí.Nakonec špendlíkových hlaviček nebylo vůbec potřeba,protože svíčky se celou dobu držely takhle hezky pospolu...Tak doufám,že i my budeme...A tady je naše zatím ještě nedochystaná Štědrovečerní tabule.Přípravy fotila letos Táňa,takže mám spoustu fotek toho,jak leštím skleničky,vytahuju nádobí,zapaluju svíčky,zdobím salát,leštím příbory.....
Použitelná fotka stolu je asi pouze tahle jediná.
Večer to bylo ale skoro stejné....jen zhasněte a přimyslete si asi dvacet zapálených svící všude možně po kuchyni Smějící seAdventní svícínky by už touhle dobou měly být nejspíš schované,ale já je nechávám postupně dohořívat vlastně po celé vánoce...dokud se svíčky úplně nevypálí.Svícny máme hned tři,tak to ještě nějakou dobu potrvá.A náš stromeček...Už několik roků je bílostříbrný,svíčky máme také bílé....hlavně žádné blikačky Překvapený.
Letos máme i kolekce,které jsem několik let vůbec nekupovala,protože ty plněné nikdo nechtěl.V obchodě jsem ale našla celou kolekci z dutých figurek a pro sebe jsem pořídila polomáčené arabesky...ty já miluju.
Vzpomínám,jak jsme coby děti měly se sestrou povolené zblajznout pouze to,co ze stromečku spadlo...měly jsme spoustu rafinovaných nápadů,jak bombónům k zem pomoct Úžasný.
Po vánocích se pak zbylé bombóny z kolekcí dělily rovným dílem Smějící se.
Pod stromečkem měl svůj dáreček samozřejmě i náš Max.
Plyšového králíka si myslím moc přál Smějící se a řádí s ním jak černá ruka...Jeho oblíbená plyšová krysa se ocitla rázem na druhé koleji a teď je jeho jedničkou králík Smějící se
Dneska si ho přivlekl dokonce i do pelíšku...to už je co říct Smějící se


Hnedka po Štědrém dnu u nás nastalo takové to zvláštní lenošivé a povalovací období,které přerušujem každý den aspoň nějakou tou procházkou.Venku máme dokonce i malinko sněhu...sice je promáčený,takže po každé procházce suším boty,ale nevadí.
No a aby toho lenošení nebylo zase až moc,tak kromě toho,že rodinku neúnavně zásobuju proviantem,pustila jsem se i do háčkování,po kterém se mi už malinko začalo stýskat.
Pod stromečkem jsem našla i dávku inspirace v podobě krásné "háčkovací knížky" a protože Ježíšek zřejmě předpokládal,že se do toho hnedka pustím,daroval mi i nějaký ten materiál...k háčkování i šití.K háčkování jsou pohádky,české filmy,ale klidně i ty americké vánoční prima kulisa.Tak a tady je moje vánoční háčkování....při tom povalování na gauči jsem vypozorovala,že nějaký ten nový polštář by nebyl k zahození...Všem vám přeju aspoň ještě trošku toho příjemného vánočního lenošení !!!!!
A užívejte si pohodu aspoň tak,jak to umí náš napapaný,vyvenčený a věčně unavený Max !!!

4. adventní

23. prosince 2012 v 18:02 | Blanka |  Vánoce a advent
Všechny vás moc zdravím!!!!Tak myslím,že v tuhle dobu už máme hotovo asi úplně všechny a užíváme si předvánoční pohodu.
My jsme s tím začali už včera,kdy jsme se vypravili na výlet do Brna.Mimo jiné jsme si tam vyzvedli Táňulu,která tam přijela z Plzně přímým vlakem.Pod stromečkem budeme tedy kompletní Smějící se .

Ve výprodeji v Jysku jsem neodolala...
A aby vánočnímu skřítkovi u nás nebylo smutno....Už včera,když jsme odjížděli z Brna,začalo sněžit a sypalo zřejmě i celou noc,takže jsme se probudili do bílého rána.Za oknem to vypadalo takhle a myslím,že všichni jsme moc zvědaví,jestli sníh vydrží do zítřka...Po zasněžené ranní procházce jsem narychlo spáchala tenhle " stromeček " ,aby jsme po zítřejším obědě nešli zapálit svíčky na hřbitov s prázdnou...A svíčky jasně svítí i u nás doma,ještě ve větším množství,než obvykle Smějící se.
Zapálili jsme čtvrtou svíčku na adventním svícínku ...
V kuchyni cinká andělské zvonění...Na plotně už stojí uvařená štědrovečerní polévka.Jako obvykle je to moje kyselice s klobásou Smějící se .
I když ryby jíme,kapra by jste u nás hledali marně...letos si pochutnáme na štikozubci.
Salát dělám tak,jak jsem se to naučila doma....u nás do něj nepatří ani mrkev,ani cibule.Dáváme do něj brambory,vajíčka,okurky,sterilovaný hrášek,šunku a půl na půl majonézu s tatarkou,pokaždé jej musím hlídat,protože ochutnávat chodíme úplně všichni.

Součástí vánoční výzdoby je letos i tenhle pozvolna rozkvétající hyacint...


No a protože Štědrý den je už zítra,dneska máme v obýváku už i nazdobený stromeček.
Když byly holky malé,nosil nám jej Ježíšek vždycky v noci na Štědrý den.
Když holky vyrůstaly,věděly,že Ježíšek má s nadělováním dárků plno práce a začaly mu pomáhat tím,že stromeček zdobily s náma,což se ukázalo jako prima způsob,jak natěšené dětičky na dlouho zabavit.Na našem stromečku našly svoje místečko jak památeční skleněné ozdůbky po mojí babičce,tak i háčkované kousky.Fotku rozsvíceného stromečku vám ale nenabídnu.Dnes i ještě celý zítřejší den tady bude stát stromeček bez světýlek.Podle naší tradice ho smí rozsvítit až zítra večer Ježíšek Smějící se a všichni z nás ho uvidíme svítit až zítra s dárečky.
No a když jsme u tradic...myslím,že každá z rodin má ty svoje,možná tomu neříkáme tradice,ale zvyky,které se dělají rok co rok a pak,až když se dělat přestanou,vzpomíná se na ně.
Mezi ty naše patří třeba,že pod talíře si na Štědrý den dáváme penízek,do talíře kousek chleba,od večeře se nesmí vstávat,večeříme při svíčkách a hrají nám k tomu koledy.......


Moc ráda bych poděkovala Vám všem za všechny přáníčka !!!!!
A ráda bych Vám všem ze srdce popřála KRÁSNÉ VÁNOCE !!!!! Ať si ty sváteční chvilky se svými nejbližšími užijete a pod stromečkem máte hlavně spoustu rodinné pohody,která je nad všechny dárky světa !!!!

Poděkování

21. prosince 2012 v 19:32 | Blanka |  Vánoce a adventVšechny vás moc zdravím a doufám,že vás nepohltil předvánoční stres Smějící se .
Hnedka úvodem bych chtěla moc poděkovat za všechna vánoční přáníčka,která mi chodí meilem i poštou,mám z nich velkou radost a opravdu moc děkuju !!!!!I když vánoce tady budou oficiálně až v pondělí,já mám teď vánoce opravdu každý den....DÍKY VÁM !!!!
Velikou radost mi udělaly Verunka se Šárkou,které mi poslaly balíček s vánočním přáníčkem a všemi těmito věcičkami....HOLKY,JEŠTĚ JEDNOU VELIKÁNSKÉ PODĚKOVÁNÍ !!!!!No a dneska mi přišel balíček až z Irska Smějící se s krásným z přírodních zdrojů vyrobeným stromečkem.Nedávno jsem tady propagovala Yankee Candle vosky do aromalamp,tak jeden jsem v balíčku taky našla Smějící se a cítím z něj krásnou vůni jehličí.
MARCELKO !!!!! Moc a moc děkuju za překvapení a za přáníčko !!!Další dáreček jsem dostala ne poštou,ale osobně Smějící se .
Občas se mi stane,že mě díky mému blogu někdo osloví,chce mě poznat,seznámit se se mnou.
Nedávno jsem tady psala,že vlastně žádná z mých známých a kamarádek se bohužel nevěnuje ručním pracem a že tohle téma v reálu nemám s kým probírat....omyl,už mám Smějící se

A dáreček...a k němu ještě spousta návodů a časopisů o háčkováníA ani já jsem nešla s prázdnou
A teď zpátky k předvánočním přípravám Smějící se .
Tak dlouho jsem si říkala,kolik mám na všechno ještě času a jak hezky stíhám Smějící se,až včera ráno mi došlo,že už mi toho času zase tolik nezbývá.V sobotu nebudeme doma a v neděli už budeme zdobit stromeček,dělat salát a vařit polévku.Mám za sebou tedy velice intenzivně trávený den Smějící se.
Někde jsem četla,že vánoce jsou takové,jaké je hospodyně nachystá...sobě i ostatním,myslím,že je na tom hodně pravdy a hlásím HOTOVO !!!
Dneska jsem douklízela,dochystala,dodělala úplně poslední cukroví....manželovo NEJ


Proč úly dělávám vždycky úplně naposledy asi vytušíte Smějící se.
Jinak jsem to s pečením moc nepřeháněla-každému jeho nejoblíbenější.Táňulino rafaelo s mandlí,Natálčiny perníčky,manželovy úly,a moje karamelové košíčky.Navíc ještě vanilkové rohlíčky a krémové šohajdy Líbající a jako bonus další várka Vánočního babského pitíTAK A TEĎ UŽ JENOM UŽÍVAT A PROŽÍVAT Smějící se A TO SAMÉ PŘEJU I VÁM !!!!

Na závěr si dovolím trochu music - i když tahle písnička už hodně pamatuje,skupina Wham už dávno neexistuje a dokonce ani George Michael už dávno není na baby Smějící se.
Těžce VZPOMÍNKOVÁ Líbající a pro mne z vánočních ta nejvánočnější.....

Krásný,pohodový večer vám všem !!!!


Holky,potřebovala bych poradit....vzhledem k tomu,že nám blog.cz nadělil zase pár vylepšení...marně hledám stránku,kde jsem dřív viděla vaše blogy a vaše nejnověji napsané články...poradí mi někdo,jak ji najít????

Další předvánoční

18. prosince 2012 v 20:21 | Blanka |  Vánoce a adventVšechny vás moc zdravím a doufám,že si užíváte předvánoční pohodu bez stresu a spěchu.
Asi stejně jako vy všechny i já finišuju s předvánočními přípravami.
Bohužel jsem na to zrovna sama,protože Natálka hned v neděli po návratu z valašska šupajdila ležet a potit se Usmívající se.Naštěstí je to jenom pořádné nachlazení,ale momentálně je ve stavu,kdy většinu dne proleží a prospí.
Já jsem se dneska pustila do dalšího balení dárků.Dělám to na etapy,protože moc dlouho u toho nevydržím Smějící se.
Notový balící papír došel,tak jsem sáhla po tomhle bílozlatém

Protože tyhle dárečky " šly z domu " , zabalila jsem je do balíku a šupajdila s ním na poštu.
No a když už jsem tam měla cestu,přibrala jsem i nachystané vánoční pohledy Smějící se .
Tohle je taková naše další malá akce,kterou jsme si domluvily s holkama z blogů....taková malá výměna...vánočně pohledová Smějící se .
Rozhodly jsme se podpořit tenhle způsob posílání přáníček.Já jsem dneska zjistila,že je vás tolik,komu bych ten pohled ráda poslala,ale to bohužel nejde Smějící se.A taky adresu mám jen na pár z vás...
A teď k cukroví....napečeno stále nemám Smějící se,ale pořád si říkám času dost Smějící se.
Dneska jsem uhňácala Rafaelo s mandličkou uvnitř.Včera jsem se konečně dokopala ke zdobení perníčků.Otálet s tím se ukázalo jako výborný strategický manévr,protože jsem zjistila,že už skoro ani není co zdobit Smějící se.
S tou troškou perníků jsem se usádlila v obýváku,kde jsem si udělala pracovní stůl ze žehlícího prkna,odkud jsem viděla na TV...No a tady je výsledek....Nazdobené perníčky jsem schovala do plechovky ...je to předloňská z Pannetone Smějící seNo a plechovku jsem schovala...neřeknu kam...aby nám pár perníčků vydrželo do vánoc Smějící se.

A úplně nakonec vám ukážu další perníkový výrobek.Ale ne můj Smějící se

Manžel dneska pracoval u jednoho pana včelaře.
No a za dobře odvedenou práci Smějící se mimo jiné dostal i dárečky.
Co by tak mohl od včelaře dostat jiného,než med.Ten u nás jde v zimě na dračku.Meďáček máme pořád plný a medem sladíme opravdu všichni.Sklenici medu máme tak na týden,takže z podarovaného medu jsem měla vážně radost.A krom medu nám doma neplánovaně přibyl i další adventní svícen.
Svíčky jsou z včelího vosku a jinak úplně celý svícen je z perníku...Přiznám se,že svícínek byl na mně trošilinku strohý,takže jsem si ho přizdobila,aby zapadl do mého vánočního bílo stříbrného ladění...Smějící se a svítíme.....a svítíme Smějící seTřetí adventní

16. prosince 2012 v 19:30 | Blanka |  Vánoce a adventA máme tady třetí adventní neděli.
My jsme se dneska vrátili z víkendu na Valašsku.Ledovka se nám naštěstí vyhla,protože se hodně oteplilo.
Skoro všechen sníh,který jsme cestou v pátek obdivovali už při naší dnešní zpáteční cestě nebyl,protože všechen roztál a předpověď,že vánoce budou opět na blátě je čím dál reálnější.
Vkládám pár fotek z našeho výletu....
Hodně často se na Valašsku stavujeme do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.Naposled jsem vám odsud ukazovala fotky na velikonoce.Tak pro změnu pár z vánočního jarmarku ve skanzenu.
Počasí nám přálo,bylo nad nulou,chaloupky vánočně vyzdobené,všude spousta vánočního zboží,keramiky,dobrůtek....

V jedné z nich,pecí příjemně vytopené se dralo peří,povídalo i zpívalo


Mezi návštěvníky se pohybovali Mikuláš s andělem,ale i banda čertů z Valašských Klobůk,z kterých šel trochu strach.
Jak jste si určitě všimli,tohle čertisko se mi dívá přímo do optiky Smějící se
Chvilku jsem pak před ním musela utíkat Smějící se


Do skanzenu se vždycky rádi podíváme,takže snad napříště zase o velikonocích.


TeĎ vám ukážu fotky výrobků mojí mamky,které jsem si z valašska přivezla.
Tenhle tác s poklopem mi mamka upletla na zahradu,aby nám na terase na dobroty nesedali včelky a mušky.Je krásný,že jo ....Ani svým háčkováním nemám šanci u nás v rodině naprosto nikoho oslnit,protože u nás to prostě umí kde kdo Smějící se
Takhle háčkuje hvězdičky mamka...A další mamčino pletení z papíru.Dva stromky od mamky už doma máme a tady je další...A moje nové bezprsťáky,které mi mamka upletla...
Na valašsko jsme mimo jiné jeli popřát mamce k narozeninám.
Znovu jsem se pokoušela o dortík a takhle to dopadlo...


Taky jsem minule psala,že jsem se rozhoupala a koupila rum na Babské pití,které každý rok na vánoce dělám.První várku jsem vzala na valašsko sebou...Všelijaké dortíky dělám poslední dobou docela často,ale zatím mi doma chyběl dortový tác.
Dneska jsem v Baumaxu zahlédla tenhle prima kousek....skleněný,postříbřený,s krásnou patinou,který určitě poslouží i jako tác na vánoční cukroví...A hnedka jsem ho doma prubla.Cukroví na tácu není moje pečené,to jsme si přivezli taky od mamky.Určitě jste zaregistrovali pravé valašské frgály....Cyrilovy z Hrachovca Smějící se


Tož sme si popřáli dobrů chuť a k tej dobrotě si zapálili tu třetí svícu Smějící se

Odškrtávám ....

13. prosince 2012 v 20:29 | Blanka |  Vánoce a advent
Tak jsem si přečetla,že nejsem sama,kdo si píše seznamy a hnedka se cítím líp Smějící se
Tak teda dneska jsem fungovala a odšktávala položky hlavně v úklidovém seznamu....Nejhorší mám za sebou Smějící se.Sice jsem si na to nevybrala zrovna ideální počasí,ale všechna okna jsou umytá.


O úklidu byla větší polovina mého prvního volného dne.Na fotce vidíte pomocníka,který se mi neustále pletl pod nohama Smějící se
Pustila jsem se i do vytahování serepetiček ze skleníků v obýváku a jejich umývání...Ještě mě čeká uklidit pár skříní a vánoční úklid bude za mnou,to ale zas až v pondělí,protože nás čeká další adventní výlet,při kterém se přemístíme o dvěstě deset kilometrů.


Odpoledne jsme se s Natálkou pustily konečně i do pečení.Letos jsem vybrala sedm nejoblíbenějších druhů cukroví,do kterých se plánuju pustit.Dneska jsme stihly všechny tři plánované pečené.
Perníčky,vanilkové rohlíčky a taky jsme napekly polotovary karamelových košíčků.
Dál už budeme dělat jen nepečené kousky a taky mám v plánu upéct náš nejoblíbenější dort-medovník.


Naše letošní perníčky....ještě nenazdobené.
Vloni jsme poprvé pekly PERNÍČKA,letos jsme vyzkoušely domečky...
A vanilkové rohlíčkyDlouho jsem váhala,jestli mám po letošní rumové aféře sebrat odvahu a rum koupit.
Včera jsem koupila,manžel vyzkoušel a vypadá to dobře Smějící se .Vánoční babské pití bude !!!!
A já se jdu do něj ještě teď pustit.
Všechny vás moc zdravím a přeju příjemné adventní dny !!!!

Hurá,volno !!!

12. prosince 2012 v 22:48 | Blanka |  Vánoce a adventTak a mám volno Smějící se ....konečně.
Dneska jsem si nad hrnečkem z Vídně plným čaje napsala několik seznamů Smějící se.
Mám seznam toho,co budu péct,co budu vařit,seznam toho,co přijde ještě dokoupit,uklidit,udělat.....Úžasný .Z mých seznamů mívají doma psinu Smějící se ,ale to já neřeším,dál si je píšu a odšktávám Smějící se a na rozdíl od jiných pak nezapomínám Mlčící

Konečně jsem se pustila do pečení....zatím tedy mám v lednici jen těsta na zítřek,která jsme s manželem uhňácali společnými silami.
Taky jsem stihla umýt jedno z oken...A odpoledne jsem se vrhla do balení některých dárků.
Letos jsem si pořídila notový balící papír a jmenovky na dárky ala Ikea.
Všechno doplněno spoustou hvězdiček,mašliček,serepetiček ve zlaté,bílé,stříbrné a červené barvě....Včera se k nám domů konečně vrátily naše opravené svítící domečky.
U jednoho z nich se měnila jen žárovka....je tam nějaká spešl,na kterou se čekalo.
Druhý domek má za sebou větší opravu.Nakonec jsem si prosadila i aby přestal měnit barvy a svítil pouze v bílé.
A na závěr Pannetone Smějící se můj předvánoční zvyk...každý rok jedno...tak tady je to letošní,plechovka se zase moc povedla


Adventní světýlka

10. prosince 2012 v 18:42 | Blanka |  Vánoce a advent

Pomalu odpočítávám poslední dny,kdy ještě půjdu do práce....ještě dvakrát.
A pak se naplno vrhnu do pečení,uklízení,chystání,balení dárků....
Zítra konečně zadělám těsto na naše tradičně první vánoční cukroví-na perníčky,do kterých se s Natálkou ve středu pustíme.
Neuvěřitelně to všechno letí.Včera jsme zapálili už druhou svíčku na adventním věnečku...
Protože mi vadí opadávající jehličí,věnečky mám z papíru.Asi by mi bylo hodně líto tenhle náš trochu rustikální věnec,který jsem z papíru pletla vyhodit,proto jsem jen vyměnila svíčky a věneček si nechala i letos...V obýváku máme taky pletený z papíru...ten mi upletla a nazdobila starší sestra Dáša

Je krásný,slavnostní,takže i na něm jsem pouze vyměnila svíčky.Svíčky a světýlka k vánocům a adventu patří,u nás rozhodně.Moc rádi jsme vytáhli z krabic svítící domky.Bohužel včera dosvítil první z nich Nerozhodný .Manžel ho odnesl ke známému elektrikáři a ten slíbil,že se na něj podívá a pokusí jej opravit.Netušil,že dneska mu přineseme druhý Křičící.
Tak fotka toho třetího,menšího,dokud ještě svítí...doufám,že bude svítit i zítra a že se snad opravené vrátí i ty velké
A ještě domečky ke kterým elektřinu nepotřebujeme Smějící se .
Tohle je vlastně taky takový adventní svícínek se čtyřmi svíčkami za každým z domečků.
Dostala jsem jej od mamky...

Adventní výlet

9. prosince 2012 v 16:45 | Blanka |  Vánoce a adventVčera jsme se vypravili na výlet,který jsme všichni dostali od manžela na Mikuláše.
Některé z vás nám přály šťastnou cestu a aby jsme jeli opatrně Smějící se....a jeli jsme.
Vybrali jsme si totiž tenhle dopravní prostředek...Pohodlný,čistý i příjemně vytopený dvoupatrový mezinárodní vlak,který nás dopravil za hodinu a půl do adventní Vídně.Už samotné cestování tímto vlakem byl příjemný zážitek.A pár fotek z Vídně....
Protože jsme sebou měli i průvodce,dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí,viděli jsme historické památky centra Vídně,snad na každém náměstí nějaký ten trh,všudypřítomné kočáry tažené koňmi,světýlka,vánoční výzdobu,přeplněné stánky s dobrotami,sladkostmi,vánočním punčem....
Holky mrkejte....plechové retro cedule,tak ty já miluju....Hrnečky do kterých na trzích prodávají teplé nápoje...to je suvenýr,který si z adventní Vídně
přiveze úplně každý...A úplně nakonec cestovatelský magnetek z adventní Vídně.Magnetky s názvem místa si vozíme z každého zahraničního výletu,u nás sbíráme dřevěné cestovatelské známky.Výlet se nám moc líbil,i když jsme vzhledem k počasí i pořádně vymrzli.I když vidět advetní Vídeň jsem si přála už dlouho,večer jsme moc rádi znovu nasedli do vláčku a vydali se směrem domů.

Stromeček

7. prosince 2012 v 16:00 | Blanka |  Vánoce a advent

Ani sama nevím,kolikátý rok budou u nás vánoce ve stříbrno bílém ladění.Nemám žádný důvod na barvičkách nic měnit,navíc to má tu výhodu,že se všechno k sobě hodí a ladí.
Snad každý rok,když se z krabic začnou postupně vytahovat vánoční dekorace,dostanu chuť se do něčeho pustit,něco si vyrobit.Momentálně nemám ani čas,ani energii pouštět se do něčeho velkého.Tak aspoň takové menší,fofr hand made tvoření....Tělo stromečku je vystřižené z kartonu,zabaleného ze všech stran do alobalu.
Kmen je skořicový,usazený do květináčku,šišky jsou z naších procházek v lese.
Stromeček je polepený tavnou pistolí.


Všem vám přeju krásný víkend !!!!
My zítra vyrážíme na dlouho avizovaný výlet,na který se moc těšíme a doufáme,že někde nezmrzneme.
Foťák přibalím,takže pokud se fotky povedou,určitě je vložím !

Mikuláš

5. prosince 2012 v 19:49 | Blanka |  Vánoce a adventDnes tady mám pár mikulášských od nás.
I když jsou holky už velké,Mikuláš k nám chodí pořád.Tedy vlastně....
Osobně k nám nikdy moc nechodil Smějící se
Když jsem byla malá já,pamatuju,že Mikuláš s čertem k nám zavítal jenom vyjímečně.
Nikdy nám to nijak nevadilo,protože nám za oknem nechával pravidelně balíčky s ovocem,sladkostmi,kolekce na stromeček....
Už i jenom se jít nakouknout za okno,jsem se bála...co kdyby tam čert ještě byl Překvapený
Když byla malá naše Táňa,jednou jedinkrát nás napadlo velké čerty pozvat domů,aby naše rozjívené dítko trošku postrašili.Povedlo se Plačící...po zbytek večera chudina koktala,že už bude vždycky móóóc hodná.
Rozhodli jsme se,že už nikdy víc.Čerti k nám dostali zákaz vstupu.Občas k nám ze schodů sešel soused přestojený v masce,kterou na sebe bral jednou za rok...naštěstí se moc nesnažil měnit hlas,takže ho holky pokaždé poznaly.Když pak byly větší,začali jsme chodit na Mikuláše do města.Od loňska chodí s holkama v přestrojení Natálka,ale prý malé děti nestraší Smějící se.
Zrovna před chvilkou byly postrašit mně Smějící se.

Dárečky od Mikuláše ale dostáváme úplně všichni,bez rozdílu věku.Táňa s náma sice už nebydlí,ale i ona dostala balíček od Mikuláše - s předstihem.
Tady jsou balíčky nachystané pro Natálku a manžela.No a já snad balíček dostanu,až se mi můj Mikuláš konečně vrátí domů z práce Smějící se
A nakonec pár pokojíčkových.Výzdobu si Natálka dělala sama.Já jsem pouze z krabice vyndala vánoční blbinky a ona si vybrala to,co se jí hodí.
I když mám pocit,že všelijakých vánočních věciček máme dost a snažím se nic nového nekupovat,vždycky něco dalšího dostaneme.
Tenhle stromeček si Natálka přivezla od mamky manžela a samozřejmě se jí moc líbí,že svítíŽe jde o dětský pokojíček je hnedka poznat,plyšáci nechybí ani u nás.Tihle mají vánoční ohoz...
A další světýlka si Natálka sama navěsila pod postel....
a vymyslela to pěkně, Smějící se i mně se tady dobře sedává.


Holky,všechny alespoň na dálku zdravím a přeju příjemný a pohodový mikulášský večer.
A nebojte se,ten kdo nezlobí se čertů bát nemusí !!!!!

Vánoční výměna

4. prosince 2012 v 20:04 | Blanka |  Vánoce a advent
O vánoční výměně se toho napsalo už hodně.Pro toho,kdo o ní neslyšel ...
Jde o výměnu,které se může zúčastnit každý...i ten,kdo blog nemá.
Cílem není nic jiného,než udělat někomu radost.
Tentokrát za organizaci výměny všichni moc děkujeme Janě a klobouk dolů,rozlosovat,obeslat a celkově zorganizovat akci,do které se nakonec zapojilo 101 holek,to už chce velkou odvahu Překvapený

Tohle byla už čtvrtá výměna,do které jsem se zapojila.Už podruhé jsem měla to štěstí,že pro mne tvořila keramička.Tentokrát to byla Zuzka...myslím,že její blog i keramika jsou hodně známé.
Keramický andílek i péefko jsou teď součástí naší výzdoby


A dárečky ode mne....háčkovala jsem pro Renátu,která blog sice nemá,ale je mi blízká už tím,že je taky z Valašska,takže pokud jsem udělala aspoň malinkou radost,jsem moc ráda !!!!Začátek adventu

2. prosince 2012 v 21:31 | Blanka |  Vánoce a advent
Hnedka úvodem bych chtěla moc poděkovat za přáníčka,která ke mně dneska doputovala meilem ,v komentářích i esemeskami...moc děkuju všem,kteří si na mně vzpomněli,je to od vás moc milé !!


Tak a máme za sebou začátek adventu Smějící se

V pátek odpoledne jsme s Natálkou vyndaly všechny krabice s vánočními serepatičkami,postupně vyzdobily náš příbytek a náležitě jsme si to zdobení užily.
V sobotu jsme se vypravili na první plánovaný adventní výlet.K manželovým rodičům jsme jeli oslavit jejich narozeniny,setkali jsme se tam i s Táňou a Tomášem,kteří tam z Plzně přicestovali vlakem.Vezli jsme už i vánoční dárečky,později už jen pošlu poštou cukroví tchýni,která už nic nepeče.Těsně před vánocemi už se nám nikam daleko jezdit nechce a počasí už taky většinou nepřeje nějakému dlouhému cestování.Při tomhle cestování najedeme v jednom dni 360 kilometrů,což už je pořádná dálka,takže jsem docela ráda,že tenhle výlet máme za sebou.

Venku se nám ochladilo,tak i počasí dává cítit,že zima je tady a vánoce budou coby dup.Že slovo ADVENT znamená příchod všichni víme.Já doufám,že k nám domů přichází pohodové období,které si budeme v rámci možností užívat.Samotné přípravy a těšení mám snad ještě raději,než vánoce samotné.
Protože advent začal dnes,rozsvítil se u nás na náměstí vánoční strom a s ním celé město.
Mám tady pár fotek světýlek z našeho města...


Dvanáctimetrový vánoční stromeček z náměstí...

Advent u nás ve městě začal koncertem Marka Ztraceného a protože já vím,že Verunka se s Markem osobně zná,tak Verunko,fotka pro tebe Smějící se....Až takhle blízko jsem se procpala Smějící seFotky z rozzářeného města budu určitě vkládat častěji Smějící se
Promrzli jsme pořádně,ochutnali jsme svařák a jiné dobrůtky a protože nám byla vážně pořádná zima a protože jsme dneska trošilinku slavili Smějící se ,cestou domů jsme se stavili na pizzuNo a doma zapalujeme adventní svíčky pokaždé po návratu z nedělní procházky.
Tak tady je jedna slavnostní od nás...
VŠEM VÁM ZE SRDCE PŘEJU,ABY I VÁŠ ADVENT BYL O POHODĚ,KTEROU NENAHRADÍ ANI NEZARUČÍ ANI TEN NEJDRAŽŠÍ DÁREK NA SVĚTĚ !!!