Září 2012

Prodloužený víkend

30. září 2012 v 19:32 | Blanka |  Den za dnem
Pomalu končí prodloužený víkend a já musím napsat,že u nás se vydařil.
Měli jsme docela hezké,slunečné počasí a i já vzhledem k tomu,že mám od pana doktora vypsané vycházky jsem se dostala ven a počasí si užila.V pátek nás manžel pozval na oběd a pak jsme zbytek dne,stejně jako i celé sobotní odpoledne strávili na zahradě.No a dnes jsme odpoledne jsme byli na procházce a pak i na malém výletě.

Na zahradě manžel začal rýt naše políčko,zlikvidovali jsme i rajčata.Já jsem letos naposledy ostříhala živé ploty a taky jsem očistila všechnu kořenovou zeleninu,kterou manžel vyryl ze záhonu.

Aktuálně jsem doháčkovala poslední čtverečky a dokončila svoji deku,kterou brzy nafotím a taky jsem se pustila do háčkování další dečky v béžovo bílé kombinaci....
A taky jsem začala háčkovat dáreček v bílo - červené kombinaci....

Z dnešního výletu jsem si přivezla mimo jiné třeba tuhle marmeládu.Přestože mám moc ráda marmelády domácí,tak tyhle jsou taky velice kvalitní a dobré.Nedávno jsme dojedli tuhle dobrůtku pomerančovou a dneska jsem si přivezla malinovou a už se docela těším,až ji načneme....

Dalším úlovkem je patinovaný dřevěný tác pod svíčky a aromalampy...manžel nezklamal,prohlásil,že to budu muset dotřít,protože je to celé odřené Smějící se

Na tácu se hnedka zabydlí aromalampa,kterou si teďka svítím v obýváku a která při hoření bohužel malinko prská Smějící se .
Ke svícení průběžně dokupuju nejen svíčky,ale i voňavé olejíčky....teď zrovna u nás frčí Mateřídouška.Celé to svícení není ani tak o romantice,ale spíš o navození útulna a teploučka a je převážně pro MŮJ dobrý pocit.
Co si budeme povídat,manžela,pokud nejsem doma by ani nenapadlo zapalovat nějakou svíčku Smějící se ,
i když občas zjišťuju,že tohle všechno překvapivě taky vnímá.

Samozřejmě větší radost mu nejspíš udělá jeho oblíbený Holandský salát k sobotní večeři...
anebo třeba jeho nejoblíbenější plněné veky,které jsme měli dneska...
Nicméně moji zálibu ve svícení toleruje,překvapivě ihned registruje pokud se nesvítí a pokud se tak neděje dokonce tvrdí,že mu to chybí Smějící se.
Asi ví,že mu pak něco dobrého připravím Smějící se.

Jak šly roky,přibývalo nám doma všelijakých lampiček a lucerniček a aromalamp.Některé jsem si koupila sama,jiné jsem dostala.Napadlo mě na konci každého dalšího článku dát fotku nějakého mého " svítidla " .Dneska vložím znovu fotku teď zrovna nejoblíbenější a nejpoužívanější aromalampy,kterou jsem dostala vloni na vánoce.
Všem vám přeju příjemný start do nového týdne !!!!!!

Dečka,která se neškrobí

29. září 2012 v 12:58 | Blanka |  Háčkování
Stačí jenom vyžehlit,napařit....škrobení a vypínání není třeba.
Úplně obyčejná dečka,nebo prostírka,háčkovaná ze zbytkových klubíček.Střed jsem háčkovala podle tohoto návodu a přidala pár řadSedáky na židle

27. září 2012 v 9:58 | Blanka |  Šití a vyšívání
To že jsem ještě pořád na neschopence a mám víc času nejen něco kutit,ale i fotit a vkládat nové články se odrazilo i na návštěvnosti tohoto blogu.Více,než pět set lidí,kteří teď denně nakukují na moje stránky je výsledek,ze kterého mám velkou radost a tímto vás všechny moc zdravím a děkuju za vaše návštěvy !!!!! Pokud zanecháte i nějaký komentář,budu moc ráda !!!! Smějící se
O tom,že budu šít nové sedáky na kuchyňské židle jsem už psala.
O tom,že je budu šít na nové židle jsem netušila.
Měly být jednoduché,snadno udržovatelné,z proužkované látky,žádné zdobení,kanýrky,kudrlinky.....
Dovnitř jsem použila molitan ze starých sedáků,který se dá zespod vytáhnout aby se daly sedáky vyprat.Docela jsem řešila připevnění k židlím.Pásky se suchým zipem se nelíbily,zavazování na mašličky jsem po vyzkoušení nakonec pořádně zkrátila a zavazuju jenom na dva uzlíky,což se vlastně stalo jedinou ozdobou sedáků...


K židličkám mám v budoucnu v plánu kosmetickou úpravu stolu,který je sice stejně jako ony z poctivého masivu,ale jeho deska nemá povrchovou úpravu.Takže zatímco podstavec stolu se přizpůsobí židlím,horní deska bude namořena a nalakována do odstínu pracovních desek na kuchyňské lince.

Podzimní výměna podruhé

26. září 2012 v 10:51 | Blanka |  Háčkování

Celou podzimní výměnu pro nás zorganizovala Věrka .Jednalo se už v pořadí o třetí výměnu a holek,které se zapojují neustále přibývá.Propojení blogů,navazování nových virtuálních kamarádství,kontaktů i vyměňování dárečků je velice příjemné.Takže Věrce,která měla odvahu tuto teď už skoro masovou akci zorganizovat patří velké poděkování !!!!!


Minule jsem vám ukazovala,jakou krásu jsem v rámci podzimní výměny dostala od Jarmilky z blogu

Dárečky,které jsem vyráběla já už také dorazily na místo určení.....k Helence a proto vám je už můžu ukázat....


Protože se jednalo o výměnu podzimní,snažila jsem se aspoň malinko držet zadání Smějící se
Taštičku jsem háčkovala podle návodu ,který jsem našla na mimibazaru.
Doufám,že kabelička najde nějaké uplatnění,přestože si Táňa s Tomem dělali srandu,že je to prý nákupní taška na dva Actimely Smějící se .
Návod na kytičku s plastickým středem jsem vkládala nedávno a uháčkovat dýni z krátkých sloupků je velice jednoduché.

Dečka s háčkovaným okrajem

24. září 2012 v 21:54 | Blanka |  Háčkování
Pěkné dečky s háčkovanými okraji jsem nedávno viděla na jednom blogu...bohužel chyběl návod Zamračený
Naštěstí bylo nafoceno docela zblízka,abych si všimla,že na dečce nejsou žádné viditelné stehy od obšívání a to se mi líbilo,protože obšívání,pokud není precizní....jakože by nebylo Smějící se by celou dečku pokazilo.
Šla jsem do toho a výsledek není myslím špatný...


Přidám i můj amatérský návod.Pokud máte tip na nějaké vylepšení,budu za něj ráda Smějící seZačala jsem háčkovaným okrajem.
Řetízková očka spojená do kroužku požadované velikosti,řada krátkých sloupků,tři řady dlouhých sloupků...přidávat na rozšíření nebylo potřeba.
Nakonec okraj....vždy šest dlouhých sloupků do jednoho očka,jedno oko vynechat pak pevné očko a tak pořád dokola...


Vystřihla jsem tři kruhy o malinko větší,než je potřebný průměr....první z horní pruhované látky,druhý z nažehlovacího vliselínu a třetí z jednobarevné látky dospod.

Vliselín jsem nažehlila,hotové kolečko obentlovala na šicím stroji a pak přistehovala k háčkovanému okraji...


Nakonec jsem okraj přišila na stroji a hotovo Smějící se

Z lesa,ze zahrady,z kuchyně

23. září 2012 v 12:22 | Blanka |  Den za dnem
Včera ráno to sice vypadalo na pořádně zakaboněný den,ale kolem oběda se ukázalo sluníčko a hnedka to vypadalo veseleji.
S manželem jsme se vypravili na procházku do lesa.Protože nám všichni tvrdili,že houby u nás kvůli letošnímu velkému suchu nerostou,nebrali jsme ani košík a dobře jsme udělali,protože vážně nerostou.I tak bylo v lese ale moc dobře.Až tady jsem si naplno uvědomila,že podzim je skutečně tady....Rovnou z příjemné procházky jsme si to namířili na zahradu.


posbírat rajčátka....
a taky posbírat maliny,které nám ještě pořád plodí.Když z nich nedělám hnedka buchtu,dávám je do mrazáku na horší časy.V zimě se budou hodit nejen do buchet,ale taky do pohárů,nebo do pečeného čaje.

Slunečnice pořád ještě kvetou.Květy jsou sice drobné,ale podzimní zahradu pěkně zdobí.
Přes plot jsem se zapovídala s naší paní sousedkou a protože na našich nedávno zasázených jablůňkách jsme letos měli jen asi pět jablíček,dostala jsem plnou tašku z její úrody...
Doma jsem uvařila vanilkový pudink s našimi slaďoučkými malinami a z jablíček kompot...
Protože už venku bývá hodně chladno,bude se hodit každý vitamín.Oprášila jsem kvašáček a naložila zeleninu.
Nejvíc nám chutná jakákoliv směs,kde se vyskytuje bílé zelí...včera jsem přidala nastrouhanou mrkev, nakrájené dvě cibulky,kmín a sůl

zhruba za pět dnů si budeme pochutnávat...


Tuhle kytičku slunečnic a bodláků jsem si přivezla.
Ve vázičce za 29 korun,kterou jsem objevila v Ikea nám teď zdobí kuchyňský stůl...

Ze zahrádky jsem si přivezla i další várku bylinek.Vypadá to,že teď,kdy už není takové sucho,konečně začaly růst naplno...než je spálí mráz.
Tentokrát jsem pořádně ostříhala majoránku a večer jsem ji "prohnala" sušičkouA aby bylo bylinku kde skladovat....první vlaštovka z pruhované látky....

Všem vám přeju příjemně strávený zbytek víkendu !!!!!

Pošťák zvoní třikrát...

22. září 2012 v 11:41 | Blanka |  Den za dnem
Pošťák zvonil sice jenom jednou,ale přivezl mi hned tři balíčky.Takže ve čtvrtek jsem měla skoro vánoce.
V prvním balíčku jsem měla objednaná klubíčka....příze Laguna a pak taky Elian klasik na nějaké to už vánoční háčkování....
Protože se holky ptají,kde nakupuju,slíbila jsem,že vložím odkazy....
Takže příze objednávám poslední dobou na ráji vlny .
A nejen pro Milku vkládám odkaz na prodejkyni z mimibazaru u které nakupuju látky ....odkaz
....v levém sloupečku jsou odkazy i na jiné zboží......nitě,vliselíny a jiné galanterijní zboží...mimo jiné i minule zmiňované nekonečné zipy.Můžu napsat,že se jedná o mnohokrát prověřenou prodejkyni,takže i když se zboží platí dopředu převodem z účtu,není třeba se bát.Mám velice dobré zkušenosti,minule jsem objednávala v sobotu,v neděli jsem zaplatila a balíček jsem doma měla už v úterý.Určitě jste četli o další výměně....už třetí,která probíhá.Poprvé jsme si s holkama vyměňovaly chňapky,pak to byly výrobky s jarní tématikou a v těchto dnech končí třetí...podzimní výměna.
Protože já jsem svoje výrobky posílala včera,podle pravidel vám je ještě ukázat nemůžu,ale krásné výrobky,které jsem dostala já už ano.
Jarmilka z blogu Domov u fortny pro mě ušila tohle moc pěkné prostírání a uháčkovala i pár menších výrobků....V podzimním dekoru Jarmilka vyladila i přiložené psaníčko....Jarmilko,ještě jednou ti móóóc děkuju !!!!!!No a třetí balíček s dárečky mi poslala Verunka.
A udělala mi tím velikánskou radost !!!

Velice originální a pěkný je už její dopisní papír.
Taky musím napsat,že celý balíček byl nádherně provoněný poslanými mýdélky a na fotce vidíte i miminko uložené do skořápky ořechu....Verunka je velice všímavý a milý človíček.Na mých fotkách ze zahradní chaty si všimla sbírky smaltovaných a plechových doplňků....Verunka mi do "sbírky" poslala tenhle smaltovaný cedník.Zatím vkládám jenom tuhle provizorní fotku.Určitě ho pak nafotím i na jeho novém místě v chatě....Verunko,ještě jednou velikánské díky !!!!!!Dnešním dnem nám začal podzim a nezbývá,než abych i já tenhle fakt vzala na vědomí.
Při včerejší procházce jsem si koupila tuhle dýni...

A protože se nám docela dost ochladilo a taky už se dřív stmívá,svítíme si doma čím dál častěji.
Lampičky a svícínky zase střídám a čím dál častěji zapaluju i tuhle pícku s mističkou na voňavé olejíčky,která umí vykouzlit prima atmosféru.

Po námořnicku

20. září 2012 v 8:24 | Blanka |  Šití a vyšívání
Námořnické detaily mám ráda... hnedka se mi vybaví moře.
Ráda bych propašovala i lanoví a záchranný kruh,bohužel není kam.
Mám aspoň sbírku majáků a mušlí v koupelně a teď kousek "mořské nálady" i v pokojíčku Smějící se....co na tom,že léto končí...možná právě proto Smějící se


Natálie má ráda modrou a mě se líbí proužky Smějící se , proto výběr téhle látky.


Vlaječky jsem chtěla dlouho prubnout a myslím,že dětský pokoj je "snese"


O tuhle zeď se Natálka ráda opírá zády,proto sem manžel přivrtal háčky a já jsem ušila polštář.Kapři ????? Pstruzi ????? Nejspíš makrely Smějící se Smějící se Smějící se


A ještě mořská hvězdice....


K moři patří mušle.Zvonkohry z mušlí vídáme v obchodech v Itálii.Proč je kupovat,když není nijak těžké si nějakou doma vyrobit.Manžel mi půjčil vrtačku,místo mořem vyplaveného dřívka Smějící se posloužila větvička z naší kroucené vrby Smějící se.
Radím provrtávat mušličky "čerstvé" ....ještě nevyschlé-ty jdou provrtat líp a taky se tolik nelámou


Z posledního zbytečku námořnické látky jsem Natálce ušila obal na knížku
No a včera jsem jí konečně ušila ze zbytků dvou látek i slíbený pytlík,ve kterém bude mít ve školní šatně schované papuče a procvičila jsem si na něm prošívání Smějící se

Háčkovaná chňapka

18. září 2012 v 10:01 | Blanka |  Háčkování


Další troška háčkování Smějící se...je to taková rychlovka pro zaplašení dlouhé chvíle.
Bílá příze je nalezené párané klubko neznámého jména,béžovošedá příze je zbyteček jiného klubíčka,které vystačilo tak akorát na uháčkování této růžičky.

Chňapka je o pár řad zvětšený a pak obháčkovaný velice jednoduchý čtvereček,háčkovaný podle tohoto návodu....


růžičku ,kterou jsem našila,jsem háčkovala znovu podle tohoto návodu....začínáme na 39 řetízkových očekTahle šedobéžová barva ve spojení s bílou se mi moc líbí a ráda bych ji trochu víc vtáhla k nám domů.
Nedávno jsem šila Natálce pruhované námořnické doplňky do pokojíčku...ukážu jindy....z pruhované látky od Sar a zjistila jsem,že i proužky se mi moc zamlouvají.Spojila jsem tedy proužky,bílou a šedobéžovou a vybrala tuto látku....
Je na čase schovat růžičkové podsedáky a jiné dekorace v kuchyni a "prostřít" v jiném,neokoukaném dekoru.
Na mimibazaru jsem našla kromě látky i jiné lákavé věcičky....chystám se vyzkoušet nekonečný zip,který holky vychvalují a já jej ještě neznám.Mám i křídu v tužce a krásnou lněnou niť ,takže budu určitě referovat o spokojenosti.
S háčkováním ale nekončím,poštou ke mně právě putují další objednaná klubíčka...na dokončení deky ze čtverečků a taky na nějaké to vánoční tvoření,se kterým bych měla co nejdřív začít.
Aby klubíček nebylo málo,tady jsou další,které mi o víkendu přivezla Táňa ...

Všechny vás moc zdravím a děkuju za vaše návštěvy a komentáře !!!!!!! Já teď utíkám žehlit....manžel sice tvrdil,že to udělá,ale myslím,že vyžehlit už zvládnu v pohodě sama.Navíc přece jenom představa chlapa u žehlícího prkna mi připadá hóóódně nepatřičná a dívat se několik dnů na haldu nevyžehleného prádla je nad moje síly.

Kytka s vypouklým středem

16. září 2012 v 19:53 | Blanka |  HáčkováníHáčkování mi vyplňuje alespoň kousek z každého dne,takže když jsem v televizní reklamě zaregistrovala,že vyšel nový časopis o háčkování,hnedka jsem si řekla,že se po něm podívám.
Protože už mám od pana doktora napsané vycházky,každý den teď chodíme s manželem na procházku,abych si co nejrychleji protáhla a rozhýbala tělo.Ta dnešní vycházka vedla kolem novinového stánku,otevřeného i v neděli a časopis už mám...
Byla jsem docela zklamaná z toho,že zatímco tohle první číslo vyšlo za cenu 39,- korun,to příští už bude stát 99,- a každé další pak 149,- .Říkám si,kolik lidí si asi za tuhle přemrštěnou cenu bude časopis kupovat .
Tak nevím,ale tohle vydání je nejsíš to první,ale i poslední číslo,které jsem si koupila Zamračený
No a napříště budu zase inspiraci,ale i návody hledat dál na internetu.Stejně jako tento Návod na kytku s vypouklým středem ,který jsem našla na mimibazaru už docela dávno,ale pořád nebyl čas na vyzkoušení.
Takže až teď,kdy mám na háčkování času víc jsem se do toho pustila.
Není to nic složitého,vlastně nejvíc času zabralo našívání korálků.


Vyzkoušela jsem uháčkovat i jiný počet okvětních lístků.


Čím silnější příze,tím je kytka větší.
Kytky můžeme našívat na čepičky,na tašky.Já jsem nezvolila žádné definitivní místo,ale z důvodu co nejširšího využití jsem svoje kytky opatřila spínacím špendlíkem,který jsem všila zároveň se zašitím "plnícího" otvůrku...

A jak jsem vyzkoušela,kytka vypadá dobře i v klopě saka,nebo připnutá na šátku.Jedna z hotových kytiček hnedka putovala ke kamarádce,jako součást dárečku k dnešnímu svátku...

Venku se nám ochladilo,večery jsou už hodně studené a my doma už si sem tam svítíme Smějící se .
Sice ještě musím nakoupit novou zásobu čajových svíček,olejíčky do aromalampy a taky bych měla upéct první várku pečeného čaje,který za studených podzimních večerů krásně zahřeje.
Zatím na první letošní svícení používám voňavou svíčku v plechovce z Lídlu,kterou mají zrovna v obchodě.
Svíčky jsou v pěkném dekoru,ve více druzích vůní a docela hezky voní i po zapálení,takže jejich nákup doporučuju !!!!

Maxidárky

14. září 2012 v 11:39 | Blanka |  Den za dnem
Dneska budu za chlubilku.Omluvou mi ale bude,že se budu chlubit dobrým vkusem dárců Smějící seShodou okolností se datum mého propuštění z nemocnice shodovalo s datem mých narozenin.
Když jsem si domlouvala termín operace,vůbec mi to nedošlo a pak jsem chtěla mít všechno už co nejdřív za sebou,tak jsem se rozhodla prostě neslavit Smějící se


Vlastně všechny dárky od mých blízkých jsem dostala s předstihem,ještě před operací a všechny jsou shodou okolností tak nějak větších rozměrů Smějící se.

První,který musím ukázat obdivují u nás všechny návštěvy....
tuhle klec jsem dostala už v srpnu,kdy u nás byla na návštěvě moje starší sestra Dáša s rodinou.
O rozměrech klícky napovídá už to,že uvnitř je květináč....no a i nějaký ten ptáček se vlezl.Nesmím zapomenout ukázat dárek od Natálky...


To,že se do něj vejde půllitr čaje určitě brzy ocením.Smějící se
No a tahle kytice byla taky obrovská....i když já vždycky přemýšlím,nad rychle pomíjivou krásou řezaných kytek a sama raději obdarovávám kytkami v květináči,všichni to o mě vědí Smějící se a řezaných kytek moc nedostávám Smějící se .Moje nejlepší kamarádka má na tohle prostě úplně jiný názor Smějící se Smějící se Smějící se .Kytice od ní a jejího přítele byla přenádherná !!!!!

No a dáreček od kamarádky je se všemi svými třpytivými kamínky prostě nepřehlédnutelný a od té doby,co jsem tyhle stříbrné náušničky dostala jsem je nesundala.
A ještě jeden dárek větších rozměrů...Když hodiny,tak pořádné !!!! Smějící se Jednoduché,klasické bílostříbrné Quartzky jsem si pořídila ještě před operací za penízky od manžela

Doma...

13. září 2012 v 11:36 | Blanka |  Den za dnemHned úvodem bych vám všem chtěla moc poděkovat za vaši podporu,za váš zájem,za komentáře pod minulým článkem,za vaše meily,za přáníčka....děkuju a moc si toho vážím !!!! Smějící se


Operaci i pobyt v nemocnici jsem zvládla.

Paradoxně jsem si z nemocnice odnesla i několik hezkých vzpomínek,které potvrdily rčení o tom,že sdílená starost i bolest bývají poloviční...

Z nemocnice jsem se vrátila minulý čtvrtek.Mám za sebou týden,kdy jsem snad překonala světový rekord ve spaní.Teď už je mi o něco líp,včera jsem byla vytahovat stehy,dokonce mám za sebou i první "výlet" na zahradu a celkově se snažím postupně znovu začlenit do normálního života a trochu tak i ulevit manželovi,který se o mě po celou dobu výborně stará.

No a protože jsem se už malinko začínala i nudit,vytáhla jsem klubíčka a začala něco málo vytvářet,takže vás určitě začnu zahrnovat články,fotkami a vůbec.....JSEM ZPÁTKY !!!!!!

Tuhle miniorchidejku jsem dostala na přivítanou od manžela....