Srpen 2012

Háčkování ze zbytků

28. srpna 2012 v 20:20 | Blanka |  Háčkování

Pokaždé,když mám rozdělaný nějaký větší projekt si od něj ráda odpočinu a odbíhám k něčemu menšímu.
Myslím,že tohle máme my všechny,co nedokážeme večer jen tak sedět se založenýma rukama a máme neustále potřebu něco "kutit" podobné.
Stejně tak i teď,kdy čtverečky na deku pomalu ,ale jistě přibývají...

Mám rozdělaných víc věcí a pokud mě jedna přestane bavit,odbíhám k jiné.,abych se po čase zase vrátila a dokončovala Smějící se .
Tak a tady je další zpracovávání zbytků s využitím nového klubíčka melírované příze CILKA...
Co to bude,až to bude ????? Ty z vás,co si stejně jako já koupily nové číslo DEKORU určitě uhodnou...
A na závěr radůstka z minulých dnů....kytička z babičkovských,venkovských zahrádek,krásně voňavý Phlox Cherry Red,který se postěhuje na naši zahrádku


Dneškem jsem roztočila kolo předoperačních vyšetření a pomalu se psychicky připravuju na to,čemu se nevyhnu.A vám ostatním,co nemusíte běhat po doktorech,přeju krásný zbytek posledního prázdninového týdne !!!!!

Natálčin pokoj

26. srpna 2012 v 18:25 | Blanka |  bydleníTak a mám tady pár fotek z Natálčina pokojíku...

Naše holky nikdy nebyly na klasicky růžové,holčičí doplňky.Ani si nikdy nehrály s panenkama.V tomhle byly obě po mně....i když kočárek i pár panenek doma měly,vždycky si nejvíc vyhrály s auty na dálková ovládání,s autodráhou a s různými stavebnicemi a proto vlastně ani jejich pokojíček nikdy holčičí nebyl.
No a ani teď,kdy už s náma bydlí jenom Natálka to nebude jiné.
Pokoj je skoro dodělaný,teď už zbývá jenom dodělat lišty kolem podlahy a je hotovo...Lavička,bylinky

23. srpna 2012 v 12:48 | Blanka |  ze zahrádkyProtože mám zrovna odpolední a na zahradu se vůbec nedostanu,mám tady pár fotek,které vznikly ve stejný den,kdy jsem zabydlovala jezírko a jeho okolí....
O renovaci lavičky už jsem něco naznačila....tak tady je

Naše prastará lavička,kterou jsme "zdědili" po předchozích majitelích zahrádky.Už tehdy toho nejspíš hodně pamatovala,ale sloužila nám ještě dalších sedm let.Čím dál častěji jsme mluvili o nové lavičce.Když jsme ale zjistili,kolik lavičky stojí,navíc nebývají tak bytelné jako ty staré,přehodnotili jsme situaci a namísto pořizování lavičky nové jsme se vrhli do opravy té původní...

Přestože manžel musel nechat nařezat nové latě a koupit barvu na železnou konstrukci,pořád byla cena nižší,než pořízení lavičky nové.
Nové latě nám manželův známý,nejen nařezal,ale i namořil...

Manžel přeřezal staré zarezlé šrouby na staré lavičce,posundával původní latě,provrtal ty nové,vybavil Natálku vším potřebným nářadím a ta se vzhledem k tomu,že já jsem si hrála s jezírkem postarala o další práce kolem lavičky...natírání kovové konstrukce,skládání a dotahování nových latí.
A tady je výsledek....musím říct,že Natálka je na svoje dílo náležitě a i právem pyšná.
A lavička,která měla být vyhozena může sloužit dál...

Já jsem mezitím dokončila sázení kolem jezírka a vytáhla svoji oblíbenou "hračku",kterou mi nadělil manžel....


A tady je důkaz,že s nůžkama jenom nepózuju,ale i pracuju....a moc ráda...
Všechny živé ploty na zahradě zastřihávám co nejčastěji,aby se pořádně rozvětvily a daly nám co nejvíc soukromí...

No a pak jsem se vrhla do bylinkového záhonu.Letos je u nás hrozné sucho.
Proto jsou i keříčky bylinek menší a málo rozvětvené.Na sklízení si musím počkat vždycky déle,než v minulých letech a přiznám se,že nasušeno celkem nic nemám.Většinu bylinek stíhám v kuchyni průběžně spotřebovávat.Všem ale pěstování vlastních bylinek vřele doporučuju!!!!


Tak a tady je zase jedna sklizeň.....pažitka,oregáno,majoránka,olivová nať a libeček

VŠECHNY VÁS MOC ZDRAVÍM,DĚKUJU ZA VAŠE NÁVŠTĚVY A KOMENTÁŘE !!!!!!!

Vosí návštěva

20. srpna 2012 v 22:30 | Blanka |  ze zahrádkyUž v sobotu jsme si všimli,že je okraj velké skalky jakoby nakypřený,skoro to vypadalo,jako by tam někdo kopal motykou.V okolí se povalovaly kousky kytek.Kdyby všude kolem nepoletovaly vosy,asi bych si bývala myslela,že nás navštívil zase nějaký zlodějíček.
Při bližším ohledání jsme zjistili,že se naše zahrádka zalíbila nezvaným návštěvníkům....vosímu roji,který se dal čile do díla a pod zemí si začal stavět svoje hnízdo....shodou okolností teda v mé skalceKřičící.
Během víkendu manžel podnikl pár marných pokusů se vos zbavit.Do vchodu vosám lil na střídačku vodu,savo a jiné chuťovky,ale vypadalo to,že vosy jsou nezničitelné.Když otvor zasypával štěrkem,během chvilky pilné vosy vytvořily otvor nový,při zavalení kamenem udělaly otvor zase o kousek dál.Postupem času jsme zjistili,že vosy vybudovaly otvorů několik a tím jsme naše pokusy o likvidaci vzdali,protože při manipulaci u jednoho otvoru vylétávaly podrážděné vosy zase jinudy a celá situace se nám zdála hodně nebezpečná.
Manžel se chopil telefonu a přemýšlel,komu zavolat.....dozvěděl se toho víc,ale žádná z možností se nám nezdála bezpečně proveditelná.
Pak si manžel vzpomněl,že s ním hraje nohejbal jeden hasič.Hned mu zavolal a domluvil se s ním.
Hasiči přijeli hnedka ráno vosí hnízdo omrknout a konstatovali,že vosy musí pryč.Likvidace hnízda byla domluvená na podvečer,kdy jsou prý vosy klidnější.
Já jsem sice měla odpolední,ale tohle jsem si nechtěla nechat ujít a z práce jsem odešla dřív.
Tak a tady máte fotoreportáž z hasičského zásahu u nás na zahradě Smějící se


Už příjezd hasičského auta do zahrádek vyvolal velký rozruch.Bylo plno diváků,každý přidal nějakou tu příhodu o vosách,včelách,sršních i návod k jejich likvidaci,takže bylo nakonec i veselo.

Hasiči se na poli před zahradou převlékli do speciálních obleků...
Znovu obhlédli vosí hnízdo....
Popřemýšleli,jestli roj zmrazit,nebo zlikvidovat mechanicky.Nakonec se chopili nářadí a pod zemí začali vosí hnízdo hledat a vykopávat....Hnízdo si vosy vybudovaly asi třicet centimetrů pod povrchem.Bylo prý plné vos,pláství a vajíček a bylo hasiči vykopáno a rozbito krumpáčem.Celá jáma byla potom vystříkána nějakým sprejem a potom celé okolí vydatně pokropené vodou.My jsme celou akci pozorovali z větší vzdálenosti,fotky jsou hodně přiblížené.Nakonec se všechno obešlo jen s jedním žihadlem,které do hlavy dostal jeden z hasičů.
Dostali jsme několik rad,jak dál postupovat.....zítra jámu vystříkat černým "REJDEM" a rychle utíkat,protože prý pár vos určitě přežilo a mohly by zůstávat.Pozítří v jámě udělat ohýnek...
No a na mně pak bude zase uvést skalku do původního stavu.Takhle vypadá teď...

Doufám,že všechny podrážděné vosy,které na zahradě lítali i když jsme odjížděli už tam zítra nebudou a že všechny vosí roje se nám už propříště zdaleka vyhnou

Jezírko

18. srpna 2012 v 23:28 | Blanka |  ze zahrádky
O jezírku jsme dlouho mluvili a já jsem si ho přála tak moc,že když manžel sondoval,co bych chtěla k narozeninám,přála jsem si malinké jezírko.Přemýšlela jsem o tom,jestli volit fólii,nebo výlisek,kam jezírko dát,jestli bude lepší ve stínu,nebo na sluníčku,obhlížela jsem jezírka v obchodech,vybrala jsem si na něj už i místečko na zahradě.Hezky jsem si to plánovala Smějící se.....

Až do středečního odpoledne,kdy mi manžel oznámil,že mám na zahradě překvapení Překvapený .
Narozeniny ještě nemám a nemusím už ani plánovat a přemýšlet,protože jezírko mi nejen tajně koupil,ale hned i zakopal,napustil vodou,přivezl mi kyblík s lekníny a jinými vodními rostlinkami a dokonce už i zamluvil rybky PřekvapenýDneska jsem se pustila do sázení vodních rostlin,ale i do zabydlování okolí jezírka.Rozhodla jsem se,že v okolí jezírka,které je spíš ve stinné části zahrady budou velkou roli hrát kytky,které mně už dlouho lákají a pro které se zatím u nás nenašla příležitost ....bohyšky.Objednávala jsem opět na internetu a než je budu moct zasadit, "šly" do země zatím jiné kytky...třeba tyhle zvonky,které jsem si přivezla z dopoledního výletu...

A taky jsem konečně narazila na světlejší odrůdu levandule...
K jezírku jsem přesadila i pár netřesků,které si pěstuju ve dvou truhlících....Když trošku povyrostou,rozesadím je a takhle to dělám pořád dokola..

Nad jezírko jsem zavěsila i krmítko,které jsme nedávno koupily s Natálkou...

Určitě bude nějakou dobu trvat,než se rostlinky trochu rozrostou a okolí jezírka bude vypadat zabydleněji.Doufám,že bohyšky jej dostatečně oddělí od zbytku záhonu.
Prozatím budu mít dost času načerpat informace o údržbě a taky o zazimování jezírka i vodních rostlin.Určitě budu ráda i za rady od vás.....co s rybkami v zimě,jak zazimovat rostliny,vypustit jezírko,nebo ne ???????

A po práci malinká odměna....ovocný koláč z našich malin,servírovaný na prastarých talířích po mé babičce Smějící se

A jako malý bonus zámecké oplatky z našeho dnešního dopoledního výletu...
A příště vám ukážu naši prastarou lavičku zralou tak na vyhození,která teď může díky Natálce a mému manželovi klidně dál sloužit svému účelu.


!!!!!!!!!!!!PŘEJU VÁM KRÁSNOU NEDĚLI !!!!!!!

Fotky a rámečky

15. srpna 2012 v 18:33 | Blanka |  bydlení
Natálčin pokojíček je skoro hotový.Chybí jen pár detajlů,které zrovna teď nikdo neřeší.
Vzhledem k tomu,že se parádně oteplilo,trávíme já,Natálka a Max veškeré volno na zahradě a manžel opět žádné volno nemá Smějící se .
Až se ochladí a až bude čas a chuť,přivrtáme zbývající poličky,dolepíme lišty,já sednu k šicímu stroji a něco ušiju....
Zatím jsme si s Natálkou alespoň pohrály s fotkama.Použily jsme staré rámečky,které jsem přetřela i krásné nové romantické rámy z Ikea a zarámovaly jsme fotky,které si Natálka sama vybrala.
Rámečků bude ale asi málo Smějící se ,protože krásnýma fotkama nás na dálku zásobuje Táňula.
Většinou pošle jednu,někdy dvě a já si hnedka říkám,že tahle tam prostě nesmí chybět Smějící se


No a tahle tam taky bude,holky jsou na ní obě....takže poloviční autoportrét a vznikla u nás na zahradě...

A tady jsou velice povedené rámečky z Ikea.Jediná vada....jsou z plastu,ale není to znát.Materiál ale asi příznivě srazil cenu Smějící se
Autorkou školních fotek Natálčiny třídy je také Táňa.
V Ikea jsme s Natálkou vybraly i tyhle černobílé pohlednice k zarámování....sada pěti kusů za 25,-kč jako poštovní známky z evropských měst
No a rámečky s fotkami jsme doplnily o gramodesky z bazaru.Nevím,jak dlouho tady bude ta velká deska Neckáře viset,protože Táňula se nám ji chystá zabavit Smějící se ,protože na rozdíl od nás ona gramofon má Smějící se


S rozvržením rámečků jsme si s Natálkou vyhrály,realizace pak byla blesková.
Jelikož veškeré nářadí odcestovalo s manželem do práce,ve zdech jsou místo hřebíčků zatlučené šroubky....drží perfektně,zeď se nedrolila,šroubky se na rozdíl od hřebíčků neohýbaly,takže vřele doporučuju!!!!! No a palička na maso si na kladívko taky zahrála docela dobře Smějící se
Bystřička

13. srpna 2012 v 21:40 | Blanka |  z výletů
Sláva nazdar výletu,nezmrzli jsme a jsme tu Smějící se !!!!
I když teda zima byla na Valašsku pořádná.V sobotu bylo pouhých dvanáct stupňů a brrrrr.....zima !!!!
V pátek jsme ještě za celkem slušného počasí stihli výlet na Bystřičku.
Z této vesnice pochází můj manžel,takže pravidelně kontrolujeme co se změnilo.No a manžel pravidelně dětem ukazuje.....kam chodil do školy,kde bydlel,kde měli zahrádku,kde bydleli jeho spolužáci,kam chodil na fotbal,kde bydlela jeho učitelka,kde je lyžařský vlek,letní kino,přehrada......
"Lepší roky" okolí této přehrady pamatujeme oba.Pamatujeme,jak býval přelidněný kemp,všude plno stánků,hospůdek,hotýlků,discoték,půjčoven loděk.......Teď je většinou vylidněno,ať zajedeme kdykoliv,stánky zavřené,nebo úplně odstěhované,ale pěkná příroda tady zůstala,to zase jo.Přehrada je opravená,voda čistá a hospůdka na pláži má otevřeno pořád.
Páteční nebe bylo ještě docela letní a teplota snesitelná ...

točená kofola s výhledem na přehradu přišla vhod...
budova vpravo je hrázní dům.Bílá budova je hotel Klenov,kde se konaly diskotéky,prodávala se zmrzlina....
Chodívali jsme sem ještě za svobodna s manželem na večeře.S průmyslovkou jsme tu měli maturitní večírek,po
kterém jsme nocovali v chatkách za budovou.Teď je hotel vylidněný,zanedbaný a prázdný.


Pohled na protější břeh k pláži,kde je půjčovna loděk i hospůdka U draka,kde jsme poseděli
pohled na hráz


A hráz z druhé strany


A meine family Smějící se ,která byla po nějaké době zase komplet,neb se výletu překvapivě zúčastnila i Táňula s Tomášem,kteří ale frnkli zpět do Plzně ihned po návratu z Valašska
Dózy

7. srpna 2012 v 11:26 | Blanka |  Moje nákupyZe všeho nejdřív bych chtěla ještě jednou poděkovat Verunce za pohled !!!!!
Bylo to nečekané a moc milé !!!! Smějící se
Verunko,moc děkuju !!!!!!
Jak jsem psala,o víkendu jsme měli návštěvu....rodinu mé starší sestry.
Víkend se vydařil,počasí přálo až moc,takže naplánované výlety se nakonec kvůli teplu nekonaly,protože nejlíp nám bylo v bazénu...V pondělí spolu s návštěvou odcestovala na Valašsko i naše Natálka a ve čtvrtek tam odjedeme i my,abychom si udělali trochu volna a vyzvedli Natálku.

Zatímco večery,kdy už byl chládek jsme trávili buď opékáním,nebo posezením v hospůdkách,dopoledne jsme se toulali po městě a nahlíželi do obchůdků.
Tenhle kup se mi "povedl" v jednom větnamském krámku a je důkazem,že i tam se dá občas najít něco hezkého a užitečného...Skleněné dózy s plechovými víčky se hnedka zabydlely v chatě,kde se myslím i docela pěkně stylově hodí.Protože náš pozemek sousedí s polem,občas nás navštíví nějaká ta polní myška a proto mám i v chatě raději všechno schované pod víčky a poklopy.Jinak kuchyňka se velice dobře osvědčuje a slouží ke spokojenosti všech strávníků.

Všem vám přeju krásné letní dny!!!! U nás se po včerejší bouřce trochu ochladilo,takže poslední odpolední směna,která mě dnes čeká snad bude snesitelnější,než včerejší dusno.
Od zítřka mám tři dny dovolené...zítra tedy jeden den na úklid,praní,žehlení a mytí oken a pak už jenom odpočinek

Pár zahradnických

3. srpna 2012 v 19:44 | Blanka |  ze zahrádkyVšem Vám děkuju za komentáře k minulému článku a za Vaši podporu !!!!!
Jsou dny,kdy je líp a to pak vyrážíme na zahrádku.Většinou jen s Natálkou a Maxem,protože manžel má spoustu práce a momentálně vůbec žádný volný čas.Až večer se pro nás stavuje a odváží nás domů.Protože jsme měli krásné počasí,koupaly jsme se v bazénu a taky doháněly zahradnické resty.Protože v minulých dnech i trošku zapršelo,hned to jde na zahradě znát...zazelenal se a povyrostl trávník,ale také plevel,kterého je potřeba se zbavit.

Na zahradě ale naštěstí roste i spousta dalších rostlinek....právě třeba kvetou slunečnice....
Pár kvítky vykvetl konečně i trubač
A takhle dopadl můj první pokus o pěstování lilií...I když jsem maliny zasadila teprve vloni na podzim,přesto už sklízím.
Máme dvakrát plodící odrůdu,takže zatímco dvouleté výhony,které plodí v červenci ještě nemáme,jednoletých výhonů,plodících od srpna máme dostatek a jsou obsypané plody...
Ještě vám ukážu svůj vlastnoručně vyrobený "falešný" plot.Podobný plůtek jsem viděla na internetu,inspirovala jsem se a ozdobila jím jinak prázdnou boční zeď našeho zahradního WC.Využila jsem zbytkový materiál z přestavby chaty,poprosila manžela,aby mi do země zarazil dva železné kůly a půjčil vrtačku.

Všem vám přeju krásný první srpnový víkend !!!!!
My budeme mít až do pondělí návštěvu a proto se nejspíš na počítač nedostanu !!!!!!