Červenec 2012

Koníček

30. července 2012 v 18:49 | Blanka |  Den za dnem



Všechny Vás moc zdravím a omlouvám se za absenci na blogu svém i na těch vašich.
S pomocí Algifenu,žlučníkového čaje a myšlenkou na lepší zítřky se prokousávám obdobím,které mi zbývá do operace.Zatím to tedy vypadá na neklidný měsíc Smějící se



V poslední době mi udělal radost tenhle podarovaný koníček.Vypadá to,že už toho hodně pamatuje....



















Háčkované pytlíčky a voňavé dárky

24. července 2012 v 11:59 | Blanka |  Háčkování




Nedávno jsem ukazovala levandulové pytlíky,vyšívané pro dvě konkrétní majitelky...












Oprášila jsem základy filetového háčkování a přidělala jsem ještě pytlíky na levandulové mýdélka....


























No a aby té levandulové vůně nebylo málo,přidala jsem ještě jeden pytlíček s kuličkami levandulového aroma a ptáčka v levandulovém dekoru.
No a protože je to překvapení,prozradím jen,že dárečky poputují ke dvěma z Vás.....













"kobercové" polštáře a nahlédnutí

18. července 2012 v 18:02 | Blanka |  Den za dnem



Polštáře šité z tkaných "ikeáckých" koberečků byly hitem loňského léta.
Šila jsem je tehdy i já a na zahradě slouží dodnes.Chvilku se tváří jako podsedáky na sezení na terase,jindy jako polštářky na lehátku,nebo na houpačce,někdy na sezení jen tak na trávníku....stěhují se po celé zahradě podle potřeby.













Tyhle polštáře chtěla i Táňa do svého nového bydlení a protože jsme si s manželem v neděli udělali výlet do Ikea,vzali jsme koberečky pro ni i do pokojíčku pro Natálku,která také ráda sedí na zemi.
Polštáře jsou k neroztrhání a vypadají hezky.
Koberce se dají vyprat v pračce a já je sešívám ručně. Ikea je prodává za 29 korun,vnitřní polštářky jsem koupila za 35 korun...













Tak a teď malinkaté nahlédnutí do budovaného Natálčina pokojíčku...
Hotovo není ani náhodou.Práce pokračují jenom pozvolna a navíc se vynořilo ze skříní pár kostlivců,s kterými je nutné se poprat Smějící se
Zabrat nám dal například kabel od satelitu,který byl dřív pěkně schovaný za skříní Smějící se
Teď bylo nutné ho zasekat do zdi.Taky jsme museli posunout elektrické zásuvky,nechat zavařit konstrukci sedačky a řešit pár jiných "drobností" .














Včera jsem Balakrylem přetřela dvě kulaté krabice a po zaschnutí jsem do nich schovala pár Natálčiných holčičích pokladů,které nemusí být vidět...












Toho,že holky nejsou doma jsem využila k přebrání hraček,časopisů,oblečení,drobností....
Ale určitě spousta maličkostí a blbinek jim....nebo vlastně Natálce.... tady zůstane.












A určitě s Natálkou vybereme i nějaké pěkné fotky,které jí pokojík dozdobí....trochu spoléhám na to,že Táňa nám zrovna v tomhle hodně pomůže a my využijeme toho,že máme v rodině fotografku Smějící se









Tak a teď snad jediný kout,který je prozatím hotový....






Škatulata hejbejte se !!!!

14. července 2012 v 22:24 | Blanka |  bydlení




Natálka je ještě pořád na prázdninách v jižních Čechách.
Každý den si spolu telefonujeme a ona se mezi řečí nezapomene zeptat....mami,co pokojíček ?????
Říkám nic,žádná změna,všechno při starém Smějící se .


Zatím chystáme překvapení a škatulata hejbejte se pokračují.....původní nábytek se přesouvá do prvního Tánina bydlení bez nás...do podnájmu v Plzni.Netušíme,jak dlouho tam mladí pobudou a proto nemá cenu kupovat nic nového.
No a pokojíček u nás doma se pomalu mění v doupě jedné slečny Smějící se.
I když počítáme s návštěvami Táni s Tomášem,zůstává pouze jedna z vysokých postelí,která právě dneska dostala nový nátěr Smějící se .Chtěla jsem i patinovat,nakonec jsem ale dostala strach,abych si to půldenní dílko nepokazila Smějící se .
No a pokračování zase jindy....














Další vyšívání

10. července 2012 v 11:40 | Blanka |  Šití a vyšívání



Další levandulové pytlíky,vyšívané a plněné levandulí z naší zahrádky....pro dvě mně hodně milé konkrétní majitelky.
Mám v plánu ještě nějaké malé dodělávky a pak prozradím víc .....Smějící se

























Letos jsem poprvé vyzkoušela i levandulový cukr.Myslím,že v nějaké buchtě a nebo v citronádě bude vypadat náramně.










Všem vám přeju krásné letní dny....u nás jsou to zase pořádně prohřáté dny.Mám zrovna odpolední,takže si moc neužívám Smějící se .
Jak jsem předpokládala nestíhám ....vyráběla jsem meruňkovou marmeládu,o včerejším dopoledním zavařování dvaceti kil okurek se mi v noci zdálo Smějící se .Pokračuje i vyklízení dětského pokojíčku a balení Tániných věcí.Nedělní výlet byl náročný...za jediný den jsme najeli skoro 600 kilometrů.Trasa Znojmo-České Budějovice-Plzeň-Protivín-Těšínov-Znojmo se ukázala jako velice náročná a když se přidaly ranní mlhy,odpolední pařák a podvečerní jihočeská průtrž mračen,řekli jsme si s manželem,že už nikdy více.
Za čtrnáct dnů vyrážíme do Plzně se seznamem věcí,který nám Táňa napsala a s heslem VŠE PRO DÍTĚ znovu Smějící se a na zpáteční cestě budeme vyzvedávat Natálku z prázdnin u švagra.Tuhle cestu ale pojmem jako celovíkendovou záležitost Smějící se

S vůní levandule

7. července 2012 v 13:36 | Blanka |  Šití a vyšívání



Tak a budeme sami Křičící Plačící Smějící se
Hned úvodem napíšu,že syndromem prázdného hnízda ZATÍM netrpím,události se snažím brát tak,jak přijdou a i když si z nás známí dělají srandu,jakou teď budeme mít doma romantiku,vím,že příští týden mám odpolední a manžel pracuje celé dny Nerozhodný .
V podobných prázdninových situacích vždy uděláme nejvíc práce ...ať už v bytě,nebo na zahradě a dětem vždy nachystáme nějaké to překvapení.


Poté,co se nám na konci června z bytu odstěhovala Táňa,která dokončila školu a na další od září nastoupí až v daleké Plzni,kde si už před prázdninama našla se svým Tomášem bydlení,nám odjede i Natálka.Zítra ji povezeme ke švagrovi do Těšínova,kde si bude prázdniny užívat společně se svou o rok starší sestřenicí.Uhlídat dvě pubertální slečny bude jistě někdy vyžadovat pevné nervy.Na druhou stranu jsou to holky šikovné,které jsou schopné i s ledasčíms v domácnosti pomoct....když si tedy zrovna nelakují nehty,nedělají vlasy,nejsou na pécé,nemají sluchátka v uších,není něco důležitého v tévé..........Smějící se
Nicméně Natálka už se moc těší,za Erikou jezdí každé prázdniny a myslím,že si to holky spolu docela užívají.Tetě Monči....švagrové chtěla Natálka něco přivézt,takže dneska jsme si přivstaly a vyrazily spolu na nákupy Smějící se .A pak se chystalo a balilo ..........Smějící se


Protože levandule se urodilo,můžu rozdávat...









Mám nachystaných pár u bazénu vyšívaných pytlíků Smějící se ,naplnila jsem tedy první z nich...







a levandulově fialkově jsme s Natálkou "pojaly" celý dárek....









Přibalily jsme srdíčkové voňavé mýdélko a plechovou konvičku,která může sloužit jako svícínek na terasu....k tomuto účelu jsme vybraly větší tmavě fialovou svíčku,kterou jsme naaranžovaly dovnitř konve.







Tak a zítra tradá na výlet....
-----Nejdřív do Plzně za Táňou a Tomášem ....se zásobou dalších Tániných věcí,které nám z bytu pomalu mizí.Aktuálně povezeme i nějaký nábytek z dětského pokojíčku,který si Táňa chce vzít.Natálka si zvyká na fakt,že bude mít pokoj jen sama pro sebe a plánuje jeho změnu,která bude při absenci nábytku opravdu nutná a bude se muset v nejbližší době řešit.
-----Pak budeme pokračovat do Protivína na návštěvu,popovídání a oběd ke "tchánům"
-----No a nakonec do Těšínova,kde vysadíme Natálku Plačící

VŠEM VÁM PŘEJU PĚKNÝ ZBYTEK PRODLOUŽENÉHO VÍKENDU a pokud se vám děti rozutíkavají tak jako nám,nesmutněte Smějící se a doufejte,že se budou ještě rády vracet Smějící se !!!!!!

Levandulová

5. července 2012 v 21:36 | Blanka |  Šití a vyšívání



Levandulová sklizeň je v plném proudu.Většina keříčků je už ostříhaná a levandule se suší.
Letos jsem nevychytala ten správný okamžik....měla jsem odpolední,pak jsme byli na dovolené a pak znova odpolední.Žádná nová pletená levandulová palička letos nepřibude,protože pokud je levandule vysušenější,při pletení se láme.Většina letošní levandule přijde do pytlíčků a chystám se i na levandulový cukr.












Na zahradě teď trávíme spoustu času,protože v parnech,která panují je v bytě nedýchatelno a hlavně na zahradě máme bazén a tam je parádně.
Pracovat se dá až k večeru,kdy už sluníčko tolik nepálí.To pak přijde na řadu i motyka Smějící se
Když je hic,tak to nejde a proto si sebou do tašky vždycky přibalím nějaku tu zábavu....něco na čtení,už jsem na zahradě i háčkovala a aktuálně ve stínku pod rynglí vyšívám Smějící se
Nic velkého,jenom drobnosti...teď zrovna jsou to pytlíčky na sušenou levanduli.Ráda je dávám do skříní a šuplíků a určitě některé z nich rozdám.Tady je první z nich....










vyšívala jsem na přírodní lněnou látku jen tak bez předlohy a protože vznikl celý na zahradě,sešívala jsem ručně










Levandulových keříků mám na zahradě celkem dost,takže materiálu ke tvoření je habaděj.

















Přeju vám prima prodloužený letní víkend a myslím,že to volno nám všem přijde vhod Smějící se !!!!!!

Focaccia,ovocné koláče a citronáda

2. července 2012 v 21:20 | Blanka |  Vůně z mé kuchyně



Doufám,že si užíváte léto.
Prázdniny začaly pořádnými pařáky,takže všechny naše volné chvíle se snažíme trávit na zahradě u bazénu.Často řeším klasickou otázku všech hospodyněk....co k jídlu.V hicech,které panují není
tolik chuti k jídlu,ale přece jenom....jíst se musí.Snažím se připravovat jenom rychlovky jako jsou různé zeleninové a těstovinové saláty,občas nějaká ta masová rychlovka se zeleninou.
O víkendu,kdy jsme čekali větší návštěvu jsem vyzkoušela jeden italský recept Smějící se...
Né že bych se cítila až natolik ovlivněná dovolenou....přece jenom jsme měli českou kuchařku,ale lehká italská jídla mám ráda.

FOCACCIA je italský chléb,který si může každý vytvořit k obrazu svému.


Tady je základní recept....těsto jsem si nechala zpracovat v pekárně.
Do pekárny si vložíme....

300 ml vody
2 polévkové lžíce olivového !!!!! oleje
500 g hladké mouky .....mouku můžeme dát chlebovou,tmavou,já jsem dala obyč.světlou
2-3 čajové lžičky soli
půl kostky droždí

Když máme těsto hotové,vyválíme placku....já jsem z této dávky udělala placky dvě a těsto jsem neválela,ale vytáhla.
Necháme chvilku kynout na plechu,potom prsty vytlačujeme do těsta důlky.
Placku potřeme olivovým !!!! olejem a obložíme čím chceme....každý si vytvoří svou variantu.
Můžeme sypat semínky,můžeme dát cibulku,česnek,rajčata....cokoliv.
Kořeníme rozmarýnem....čerstvý ze zahrádky bude určitě nejlepší!!!!
Já,abych ke konzumaci nalákala i manžela jsem jednu placku udělala na způsob pizzy....
Takže olivový olej,šunka natrhaná na kousíčky,uzený sýr,jarní cibulka a na závěr rozmarýn......










A druhá varianta....
Olivy já miluju !!!!! Mám ráda zelené,černé,plněné čímkoliv a ráda si je dávám do salátů,na pizzu a na FOCACCIU olivy prostě rozhodně patří.
Takže nejdřív potřeme olivovým olejem,pak poklademe nakrájenými rajčátky,olivami,cibulkou a posypeme rozmarýnem.Focaccia v troubě ještě nakyne,proto vždycky náplň do placky trochu vtlačíme.
Pečeme v pořádně vyhřáté troubě....já jsem pekla na 220 stupňů asi 20 minut.....až nám povrch trošku zezlátne.










Už když jsem FOCACCIU vytáhla z trouby,krásně provoněla kuchyň.I při použití světlé mouky chutná opravdu jako chleba a je to dobrota.



Jak jsem psala,čekali jsme větší návštěvu a dvě placky by byly asi málo Překvapený ,upekla jsem ještě rychlý
ovocný koláč s bílým jogurtem,který dělám docela často.Protože kulatý plech není nijak velký,mám jistotu,že nikdy nezbude ani kousek.


OVOCNÝ KOLÁČ S BÍLÝM JOGURTEM

v míse smícháme
půl hrnku cukru
1 bílý jogurt
hrnek polohrubé mouky
půl hrnku oleje
půl prášku do pečiva
1 vajíčko
Nalijeme na vymazaný a vysypaný kulatý plech.Poházíme ovocem...já jsem dávala nakrájené čerstvé broskve a hroznové víno.... a drobenkou.

Než se nám koláč upeče,stihneme prolistovat časopis Smějící se....k minulým narozeninám jsem dostala jako dárek předplatné Marianne bydlení....tenhle časopis já vážně můžu a zrovna teď vyšel jeho prázdninový speciál...




















Koláč máme upečený a teď co k němu budeme pít ?????
My jsme si dali citronádu.
Nedám dopustit na výrobník sody a limonád SODASTREAM....takže v něm jsem udělala sifón,udělala jsem klasickou citronádu a do limonády jsem nejen na efekt,ale i na chuť naházela nakrájený citrón,měsíční jahůdky a lístky meduňky...
















Všechno jídlo i pití jsme odvezli na zahradu,kde se prima sedělo,koupalo v bazénu,popíjelo,opékalo a klábosilo až do pozdních nočních hodin.
Chutnalo nám i návštěvě a protože se snědlo úplně všechno,v neděli jsme si dali repete a koláč si udělali trošku kyselejší....z našeho rybízu







Losování !!!!!

1. července 2012 v 20:17 | Blanka |  hry,soutěže,ocenění...




Definitivní tečku za soutěží o majáček,který jsem přivezla z Caorle pro jednu z vás udělala právě před chviličkou naše Natálka,když vylosovala výherkyni......











Majáček poputuje k Janě z blogu Klubíčka pro radost.
Jani,doufám,že ti výhra vyčaruje úsměv na tváři Smějící se
Tímto tě moc prosím o zaslání adresy na můj meil blanka.m@volny.cz ,abych ti výhru mohla poslat.


A všem ostatním,které jste nevyhrály .......na obzoru je další soutěž......LEVANDULOVÁ Smějící se